Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Portugalii-Fatima

4380 zł

27.09-04.10.2023

Opis

               Pielgrzymka do Portugalii-FATIMA

                27.09-04.10.2023 8 dni

Dzień 1, 27.09.2023  SZCZECIN-BERLIN-SANTAREM-FATIMA

Spotkanie przy katedrze w Szczecinie w nocy z 26 na 27.09.2023 o godz. 00:00. Wyjazd na lotnisko w Berlinie, przelot do Lizbony. Przejazd do Santarem, miejsca Cudu Eucharystycznego, który, zdarzył się w XIII wieku. Doznała go uboga kobieta cierpiąca z powodu niewierności swojego męża. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Czas wolny. Obiadokolacja. Uczestniczenie w wieczornej procesji fatimskiej ze świecami i modlitwą różańcową.

Dzień 2, 28.09.2023  FATIMA

Śniadanie. Msza Święta. Nawiedzenie  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika Matki Bożej, Capelinha kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Po południu przejście drogą krzyżową do Aljustrel i Valinhos – miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3, 29.09.2023 LIZBONA

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie dzielnicy Belem – miejsca skąd wyruszały wielkie wyprawy, zobaczymy z zewnątrz wieżę Belem i Pomnik odkryć geograficznych, zwiedzimy słynny klasztor Hieronimitów. Następnie udamy się  do najstarszej dzielnicy LizbonyAlfama, gdzie znajduje się Katedra i Zamek św Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placów w Lizbonie: Comercio, Rossio, Rua Augusta, Restauradores.  Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.                                            

Dzień 4, 30.09.2023  BATALHA-ALCOBACA

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Batalha gdzie znajduje się klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej. Klasztor Batalha to jeden najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, 01.10.2023  BRAGA-PORTO

Śniadanie. Przejazd do  Bragi -miasta będącego jednym z najstarszych w Portugalii, stanowiącego kolebkę chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Wjazd kolejką na górę, gdzie znajduje się w/w sanktuarium. Przejazd i zwiedzanie Porto, pięknego  miasta Portugalii, słynnego z wina porto. Zwiedzanie starego miasta m.in.: Cais da Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto.  Wejdziemy na stację kolejową Bento, pokrytą w środku azulejos ze scenami z historii Portugalii.  Powrót na nocleg, obiadokolacja.


Dzień 6, 02.10.2023 TOMAR-COIMBRA

Śniadanie. Msza Święta. .Przejazd do Tomar, gdzie znajduje się Konwent Chrystusa, zamek –klasztor będący główną siedziba Zakonu Rycerzy Chrystusa, następców Templariuszy w Portugali. Przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Spacer po uliczkach miasta.  Powrót do Fatimy. Obiadokolacja.

   *W tym dniu dla chętnych  wyjazd na koncert fado.  W restauracji mieszczącej się w średniowiecznych  zabudowaniach, gdzie odbędzie się koncert, serwowany będzie kogut z pieca.  Koszt 40 Eur.  Fado to tradycyjna muzyka portugalska, która w 2011 roku została wpisana na Listę Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO jako niematerialne dziedzictwo ludzkości. Wywodzi się z XIX-wiecznych biednych dzielnic portugalskich miast, przede wszystkim z lizbońskiej Alfamy i Mourarii.

Dzień 7, 03.10.2023  OBIDOS-NAZARE

Po śniadaniu przejazd do Obidos– najpiękniejszej wioski w Portugalii ze średniowiecznym zamkiem, murami miejskimi i urokliwymi, ukwieconymi uliczkami. Przejazd do kurortu Nazare – kościół z cudowną figurką Matki Boskiej w dzielnicy Sitio, malowniczo położony na klifie. Czas wolny na spacer po plaży nad Atlantykiem, możliwość kąpieli. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8, 04.10.2023  LIZBONA-BERLN-SZCZECIN

Śniadanie, wykwaterowanie  z hotelu, przejazd na lotnisko w Lizbonie. Planowane lądowanie w Berlinie o godz. 16:30. Powrót autokarem do Szczecina. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 4380 zł

Cena zawiera :

 • Przelot samolotem portugalskimi liniami TAP w obie strony, bagaż podręczny i rejestrowany do 20 kg
 • Transfer z/na lotnisko
 • Transport autokarem klasy turystycznej
 • Zakwaterowanie w hotelu *** (pokoje 2,3 os.)
 • Wyżywienie wg programu ( śniadania i obiadokolacje)
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;

Cena nie zawiera :

 • Biletów wstępu, lokalnych przewodników, opłat miejscowych, innych opłat programowych, – 90 euro/os. zbierane po przylocie do Portugalii.
 • Fakultatywnego wyjazdu na koncert fado – 40 Eur
 • Napojów do obiadokolacji
 • Dodatkowego dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – musi być wykupione w dniu podpisania umowy z biurem

UWAGI:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 800 zł
 • dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty, lub paszport
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 20 osób.
 • Kolejność wpłaty zaliczki 30% decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

Informacje dodatkowe

Rok

2023

Miesiąc

Październik, Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Portugalia

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin