Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Meksyku termin ferii zimowych

10640 zł +250 USD

2-13.02.2025

Rezerwuj

Opis

PIELGRZYMKA DO MEKSYKU

TERMIN:  2-13.02.2025

1 dzień –  2 LUTEGO 2025 NIEDZIELA

Spotkanie – Plac katedralny ul. Św. Jakuba 1 w Szczecinie o godz. 3:40. Przelot do miasta Meksyk z międzylądowaniem we Frankfurcie nad Menem (czas przelotu z Berlina do Meksyku ogółem ok. 15 godzin).  Po przylocie o godz.19:00 zakwaterowanie w hotelu, kolacja.

2 dzień – 3 LUTEGO 2025 PONIEDZIAŁEK BAZYLIKA, TEOTIHUACAN

Po śniadaniu udamy się na Maxico City. Rozpoczniemy od najważniejszego miejsca w dzielnicy Tlatelolco  – Placu Trzech Kultur, będącego wyrazem uznania dla trzech kluczowych okresów w historii Meksyku: czasów prekolumbijskich, kolonialnych i ery niepodległego narodu. Zlokalizowany w miejscu stanowiska archeologicznego, stał się tłem „Meksykańska Masakra”, dokonanej na protestujących przeciwko reżimowi lat 60-tych, studentach i cywilach. Następnie nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej z Guadelupy, gdzie weźmiemy udział w Mszy Świętej. Obejrzymy Starą i Nową Bazylikę wraz z sąsiadującymi ogrodami i Kapliczką na Wzgórzu. Po czasie wolnym na indywidualną modlitwę i zakup dewocjonaliów, przejazd do wpisanego na listę UNESCO Teotihuacan. Pochodzące z I w p.n.e. starożytne miasto, to dziś niezwykły ośrodek archeologiczny, gdzie zobaczymy Piramidę Słońca, Piramidę Księżyca, Piramidę Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. To święte miasto plemion Mezoameryki stanowiło niegdyś najważniejszy ośrodek kulturowy, religijny i edukacyjny całego regionu. Na zakończenie dnia wizyta w warsztacie obsydianu, gdzie poznamy tradycyjną technikę obróbki tej niezwykle popularnej w Meksyku, wulkanicznej skały i skosztujemy ulubionych trunków Meksykanów: tequilli i pulque – niskoprocentowego, musujący alkohol z agawy. Obiadokolacja i przejazd do hotelu.

3 dzień – 4 LUTEGO 2025 WTOREK   CITY TOUR, XOCHIMILCO

Po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się na dalsze zwiedzanie stolicy. Plaza de la Constitución – największy w Meksyku i jeden z największych na świecie placów miejskich, zachwyca rozmachem i przywodzi na myśl potęgę konkwistadorów. Znany miejscowym jako Zocalo, sąsiaduje z Metropolitarną Katedrą. Po chwili czasu wolnego, udamy się na spacer słynnym Deptakiej Madero. Architektoniczna perełka doprowadzi nas do Pałacu Sztuk Pięknych i Głównego Budynku Poczty – dwóch monumentalnych budynków będących wizytówką miasta. Przejazd do Xochimilco – wpisanego na listę UNESCO filmowego pleneru, który zachwyca sielankowymi, krajobrazami i chinampas – tradycyjnie uprawianymi poletkami kukurydzy. Na zakończenie rodzinny rejs ukwieconą łodzią przy akompaniamencie mariachis połączony z kolacją. Powrót do hotelu. 

4 dzień – 5 LUTEGO 2025 ŚRODA TEPOTZOTLAN, TULA, QUERETARO

Śniadanie, przejazd do Tepotzotlan, barokowego klejnotu Meksyku. Zwiedzimy XVI-wieczne opactwo jezuitów, które pierwotnie miało pełnić funkcję szkoły dla Indian oraz kościół San Francisco Javier – idealny przykład meksykańskiego baroku, znanego miejscowym jako churrigueryzm. To w nim znajduje się Camarin de la Virgen – niezwykle zdobna w ornamenty, jedyna w swoim rodzaju złocona salka, w której odbywa się tradycyjny rytuał ubierania figury Najświętszej Marii Panny. Niezwykła dekoracyjność i mnogość naturalistycznych zdobień co roku przyciąga nie tylko tłumy turystów, ale i samych Meksykanów. Przejazd do Tuli. Spektakularne platformy, ołtarze, pałace i boiska do gry, które wchodzą w skład tego stanowiska archeologicznego to dziś świadkowie minionej potęgi Tolteków. Imponujące piramidy i blisko 5-metrowymi posągami Atlantów są obowiązkowymi punktami podczas wizyty w Meksyku. Przejazd do kameralnego Queretaro. Symbol miasta – kazały akwadukt – to jedna z największych tego typu budowli w kraju. Spacer starówką do katedry i klasztoru św. Krzyża oraz udział w Mszy Świętej. Powrót do hotelu na obiadokolację.

5 dzień – 6 LUTEGO 2025 CZWARTEK   PUEBLA, CHOLULA, TONATZINTLA

Śniadanie, przejazd do Cholula, odwiedzimy symbol konkwisty – słynną piramidę, na szczycie której znajduje się dziś Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przejazd do Tonantzintla, zwiedzanie kościoła Santa Maria. Jego wyposażenie, gromadzone przez blisko 200 lat po zakończeniu budowy, zachwyca mnogością detali, różnorodnością barw i indiańskimi elementami, charakterystycznymi dla tzw. nowohiszpańskiego baroku. Na zakończenie dnia przejazd do Puebla, miasta zwanego kulinarną stolicą Meksyku. Przepiękne położenie wśród wulkanów sprawia, że metropolia jest niezwykle fotogeniczna. Udamy się na spacer kolorową starówką. Dotrzemy do kolonialnej katedry i kościoła św. Dominika, w którym znajduje się pierwsza w całej Ameryce kaplica poświęcona Matce Bożej Różańcowej. Msza święta i powrót na obiadokolację w hotelu.

6 dzień – 7 LUTEGO 2025 PIĄTEK PUEBLA – TAXCO

Po śniadaniu i mszy świętej przejazd do Jaskiń Cacahuamilpa – jednego z największych na świecie systemów jaskiń. Cud natury stworzony w korycie podziemnej rzeki zachwyca wydrążonymi w wapiennych skałach formami. Przejazd do Taxco, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

7 dzień – 8 LUTEGO 2025 SOBOTA TAXCO – ACAPULCO

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Taxco. Rozpoczniemy od Mszy świętej w kolonialnym kościele Santa Prisca. Srebrne miasto, jak zwykło się nazywać Taxco, jest jednym ze 111 tzw. Magicznych Miasteczek Meksyku. Odwiedzających zachwyca swoim położeniem pomiędzy stromymi szczytami Sierra Madre i bogatą historią związaną z wydobyciem i wykorzystaniem srebra. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebrna. Przejazd do hotelu w Acapulco, zakwaterowanie i obiadokolacja. 

8 dzień – 9 LUTEGO 2025 NIEDZIELA ACAPULCO – all inclusive

Odpoczynek i czas wolny na korzystanie z uroków jednego z najbardziej znanych kurortów na całym świecie – Acapulco. Słynący z rozległych plaż, wysokich klifów i wiekowego portu, oferuje również kolonialnej zabytki i gwar autentycznego meksykańskiego miasta. Dzień wolny na korzystanie z dostępnych atrakcji.

9 dzień – 10 LUTEGO 2025 PONIEDZIAŁEK ACAPULCO – all inclusive

10 dzień – 11 LUTEGO 2025 WTOREK ACAPULCO – HACJENDA – MEKSYK

Śniadanie i Msza święta w hotelu. Wykwaterowanie i przejazd w stronę stolicy. Po drodze zatrzymamy się w Cuernavaca, co w języku Azteków oznacza „otoczony drzewami”. Miasto charakteryzuje niezwykle łagodny i ciepły klimat, jest znanym ośrodkiem edukacyjnym słynącym z kursów języka hiszpańskiego. Podczas spaceru zobaczymy najciekawsze miejsca: ratusz, Pałac Corteza klasztor Franciszkanów i katedrę Najświętszej Marii Panny. Obiadokolacja w typowej meksykańskiej hacjendzie – wielkoobszarowym gospodarstwem, na którym tradycyjnie uprawiano bawełnę lub trzcinę cukrową. Przejazd na nocleg do hotelu w Meksyku, zakwaterowanie i nocleg.

11 dzień 12 LUTEGO 2025 ŚRODA BAZYLIKA, LOTNISKO MEKSYK

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do muzeum Antropologii, w którym każda sala reprezentuje inny okres bogatej historii Meksyku, od czasów Mezoameryki, przez kulturę Tolteków, Azteków czy Majów. Przejazd Aleją Reforma, 15-kilometrową reprezentacyjną arterią miasta zaprojektowaną w XIX wieku na wzór paryskich Pól Elizejskich. Znajdują się przy niej najbardziej reprezentacyjne budowle miasta: muzea, galerie, ambasady i uczelnie wyższe, ale również nowoczesne drapacze chmur. To w tym miejscu odbywają się najważniejsze uroczystości i parady w kraju. Przejazd do Bazyliki na pożegnalną mszę. Następnie obiad w lokalnej restauracji i transfer na lotnisko.

12 dzień– 13 lutego 2025

Przylot do Berlina o godz. 16:55. Transfer do Szczecina.

Cena:  10640 zł

Cena obejmuje:

  • Transfer z/na lotnisko w Berlinie, bilety lotnicze (bagaż podręczny 55x35x25) i rejestrowany do 23 kg Linia lotnicza Lufthansa
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego
  • Noclegi z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje, pokoje 2 os , 3*4*)w Acapulco all inclusive
  • Ubezpieczenie TU Europa Travel World, STANDARD PLUS, Świat, KL 50000 EUR, KR 50000 EUR, CP; NNW 3000 EUR, BP 300 EUR
  • TFP/TFG

Dodatkowo płatne obowiązkowo ( u pilota w autokarze ): opłaty programowe: 250 USD/ os.

napoje do obiadokolacji

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 3.100 zł              Wpłata końcowa do 02.01.2025

-dopłata do pokoju jednoosobowego –  2000 zł

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w BIURZE )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 307 zł – wariant podstawowy ( powód rezygnacji: np. nagłe zachorowanie, wezwanie do sądu, kradzież dokumentów, śmierć uczestnika współuczestnika lub osoby bliskiej oraz inne )

– cena na os. 614 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą oraz atak terrorystyczny – cena na os. 692 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut. Przy wykupieniu zakwaterowania w pokoju 1-osobowym cena ubezpieczenia ulegnie podwyższeniu.

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dniWYKUPIENIE MAX DO DNIA 5.01.2025
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży.

Uwagi do ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji:

– ochrona zaczyna działać na drugi dzień zaraz po wykupieniu ubezpieczenia, dlatego płatność za ubezpieczenie powinna nastąpić w dniu wykupienia ubezpieczenia

– w przypadku jeśli pielgrzymka zostanie odwołana przez biuro w terminie późniejszym jak zostało wykupione ubezpieczenie, wówczas zwrot za wykupione ubezpieczenie jest wyliczane w systemie TU EUROPA ( od całej kwoty odliczana jest składka za ochronę do momentu wygaszenia ubezpieczenia ).

– po otrzymaniu informacji o odwołaniu pielgrzymki klient który wykupił ubezpieczenie ma obowiązek sam zgłosić, że zakupił ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji i prosi o wygaszenie polisy.

Informacje dodatkowe

Miesiąc

Luty

Pielgrzymki zagraniczne

Meksyk

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin