Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Meksyku do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe 13 dni

3800 PLN+1330 USD 

03– 15.12.2019

Opis

Pielgrzymka  Meksyk

 do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe

 03.12 – 15.12.2019 13 dni

                             

Dzień 1, wtorek, 3.12.2019  Spotkanie na placu katedralnym w Szczecinie o godz. 4.15. O godz. 4.30 transfer na lotnisko w Berlinie. Odprawa i wylot o godz. 10.15. Przewoźnik – linie lotnicze Lufthansa.  Przylot do miasta Meksyk. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, środa, 4.12.2019 Śniadanie. Do południa wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe Patronki Meksyku, Cesarzowej obu Ameryk. Zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe, na które składają się piękne kościoły i ogrody związane z kultem Madonny objawionej na Tepeyaku w 1531 r. Msza Święta w Bazylice. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do Teotihuacan – dawnego centrum ceremonialno-administracyjnego  Indian Teotihuacanos, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, jest jedną z najczęściej odwiedzanych stref archeologicznych w całej Ameryce Łacińskiej. Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża       i zespoły pałacowe z malowidłami. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3, czwartek, 5.12.2019 Śniadanie. Zwiedzanie  dawnej stolicy cywilizacji Tolteków miasta Tula ze słynnymi posągami atlantów. Przejazd do Queretaro: spacer po starówce, odwiedzenie klasztoru Św. Krzyża. Msza Święta. Kolacja. Nocleg w mieście Meksyk.

Dzień 4, piątek, 6.12.2019 Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą w otoczeniu dwóch najsłynniejszych wulkanów Meksyku do stanu Puebla. Odwiedzenie symbolu konkwisty, piramidy w Cholula – wejście na szczyt piramidy do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie wizyta w pobliskim wiejskim kościółku w stylu baroku indiańskiego w Tonantzintla. Zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla  zwanego “Miastem Aniołów”, ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po mieście: katedra, kościół św. Dominika ze słynną “Kaplicą Różańcową”, nazwaną przez Fryderyka Humboldta w XIX w. “Ósmym Cudem Świata”. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, sobota, 7.12.2019 Śniadanie. Do południa przejazd do Cuernavaca – krótki spacer po mieście połączony ze zwiedzaniem Katedry. Następnie spacer po największej jaskini Meksyku – Cacahuamilpa połączony z podziwianiem różnorodnych form skalnych. Przejazd do słynącego z wyrobów jubilerskich miasta Taxco. Msza Święta. Kolacja i nocleg.

Dzień 6, niedziela, 8.12.2019 Śniadanie. Zwiedzanie Taxco. Spacer po krętych uliczkach oraz wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu z opcją all incusive.

Dzień 7, poniedziałek, 9.12.2019 Śniadanie. Czas wypoczynku w najsłynniejszym kurorcie Meksyku –Acapulco. Czas wolny, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych np. zwiedzanie panoramiczne miasta, rejs po zatoce Acapulco, oglądanie pokazów karkołomnych skoków do wody ze skal La Quebrada, przejazd nad słynną ze scenerii filmowych Lagunę Coyuca.

Dzień 8, wtorek, 10.12.2019 Acapulco – all inclusive. Wypoczynek przy otwartych plażach Oceanu Spokojnego. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

Dzień 9, środa, 11.12.2019 Śniadanie. Do południa plażowanie. Wczesnym popołudniem przejazd do miasta Meksyk. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10, czwartek, 12.12.2019 Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Udział w uroczystościach objawienia  Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Jest to najważniejsze święto nie tylko dla mieszkańców Meksyku. Miliony pielgrzymów przybywają w te dni z całego świata, aby pozdrowić  Panienkę – królową Meksyku i Cesarzową Kontynentów Obydwu Ameryk. Tego dnia, przy rytmach muzyki azteckiej, tańcach i radości grup Indian na Placu Głównym Sanktuarium, w południe odbywa się msza różańcowa odprawiana przez Prymasa Meksyku. Obiadokolacja i nocleg.                                 

Dzień 11, piątek, 13.12.2019 Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą WNMP, Pałacem Prezydenckim, Msza Święta, Zocalo, wizyta w Narodowym Muzeum Antropologii i Historii uważanym za jedno z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacinskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpańskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich. Następnie przejażdżka łodziami  po azteckich kanałach w Xochimilco. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12, sobota, 14.12.2019 Śniadanie. Przejazd na lotnisko i wylot do kraju. Posiłki serwowane w samolocie przez linie lotnicze Lufthansa.

Dzień 13, niedziela, 15.12.2019 Przylot do Berlina i przejazd do Szczecina

 

CENA: 3800 PLN+1330 USD 

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze z Berlina do i z Meksyku (Lufthansa)
 • w cenie bagaż podręczny o wymiarach : 55 x 40 x 23 cm do 8 kg i bagaż rejestrowy do 23 kg
 • transfery lotniskowe
 • śniadania bufet i kolacje, all inclusive w Acapulco
 • opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na całej trasie
 • transport klimatyzowanym autokarem na miejscu
 • bilety wstępu
 • hotele 4* w Acapulco bezpośrednio położony przy plaży (standard lokalny)
 • ubezpieczenie TU EUROPA – KL 30 000 EUR, NNW 5 000 EUR, BP 5000 EUR, KR 5000 EUR
 • składkę TFG
 • Napiwki dla obsługi hotelowej: kelnerów, pokojówek, bell boys

Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi: 335 USD

UWAGA : Istnieje możliwość doubezpieczenia się od chorób przewlekłych – koszt 80 zł oraz od kosztów rezygnacji – informacja w biurze

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Napiwków dla przewodnika, kierowcy, bagażowych na lotnisku (25 USD)
 • Napojów do kolacji (oprócz hotelu z ocją all inclusive)

** Kolejność zwiedzanych obiektów, może ulec zmianie

 

Na pobyt w Meksyku warto zaopatrzyć się w:

– płyn lub inny środek przeciwko komarom, – mocny filtr przeciwsłoneczny, krem przeciw oparzeniom,        – ładowarki do wszystkich wymagających ładowania urządzeń oraz konwertery /napięcie w gniazdku w Meksyku to 110 V/ – zamykane kieszenie, ewentualnie kieszenie wewnętrzne lub torebki na szyję, w których bezpiecznie można przewozić pieniądze i dokumenty; – najlepiej zabrać ze sobą dolary amerykańskie i małe nominały do 50$, wydane po 2006 roku. Większe nominały nie wszędzie są przyjmowane.;

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up