Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Medjugorje

1660 zł

   10-19.09.2020

Opis

Pielgrzymka przez Zagrzeb do Bośni i Hercegowiny – Medjugorje

  10-19.09.2020

Dzień 1, 10.09.2019

Spotkanie na placu katedralnym w Szczecinie o godz. 3:45 rano. Wyjazd o godz. 4.00 przejazd w kierunku  Zagrzebia, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 1, 11.09.2019 ZAGRZEB-MARIJA BISTRICA

Śniadanie, Przejazd do stolicy Chorwacji  Zagrzebia.  Wejdziemy do  Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, największej budowli sakralnej w Chorwacji,  przejdziemy  malowniczą ulicą Radićeva z domami w odcieniach marmuru, Wieża Lotrščak – każdego dnia w południe, z jej górnego okna, oddawany jest wystrzał armatni. Zaledwie kilka kroków dalej znajduje się Kamienna Brama (Kamenita Vrata) – dawna Brama Miejska, w której znajduje się kapliczka z cudownym obrazem Matki Boskiej. Przejazd do Marija Bistrica  – miejscowości , w której znajduje się  Sanktuarium Matki Boskiej, znane już w XII wieku (Chorwacka Częstochowa – wizerunek Matki Boskiej Bystrzyckiej).  Pobyt w Sanktuarium, Msza Św. Powrót do hotelu i kąpiele w basenach termalnych. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, 12.09.2020 SZYBENIK-MEDJUGORJE

Śniadanie, Przejazd malowniczymi trasami przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę. Następnie przyjazd do Szybenika – przepięknego chorwackiego miasteczka położonego nad zatoką. Spacer zabytkową starówką i zwiedzanie m.in. jednej z najpiękniejszych budowli Dalmacji – Katedry Św. Jakuba.  Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.

Dzień 3 13.09.2020 MEDJUGORJE

Śniadanie, dzień w Medjugorje poświęcony na osobiste refleksje i modlitwy. W kościele Św. Jakuba zobaczymy witraże ukazujące 14 scen z życia Maryi Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami. Udział w Mszy Świętej. Wejście na Górę Objawień  – miejsca pierwszych objawień gdzie Matka Boża przekazała Widzącym orędzie pokoju. Zgodnie z relacją sześciu widzących, objawienia te utrzymują się do dziś. U podnóża góry znajduje się jeszcze jedno miejsce objawień, na którym postawiono Niebieski Krzyż. Udział w wieczornym programie modlitewnym sanktuarium.  Czas pobytu w tym miejscu owocuje często osobistą przemianą serc pielgrzymów. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4, 14.09.2020 DUBROWNIK

Śniadanie, dzień w Medjugorje poświęcony modlitwom.

*Dla chętnych wyjazd do Dubrownika, zwanego perłą Adriatyku. Dubrownik to jedno z najpiękniejszych chorwackich miast, średniowieczny klejnot południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Zabytkowego UNESCO. Obejrzymy  z przewodnikiem miejskim: bastiony i baszty z X-XV w., pałace, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów Mala Braca, najstarszą  aptekę w Europie (od 1317 roku), gotycki klasztor Dominikanów, renesansowy kościół św. Spasa, barokowy kościół św. Vlaha (Błażeja – patrona Republiki Dubrownickiej), wielką studnię Onofria i wiele innych zabytkowych budowli. Następnie czas wolny na indywidualny spacer oraz drobne zakupy. Powrót do Medjugorie na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień 5, 15.09.2020 RIWIERA MAKARSKA

Śniadanie, dzień w Medjugorje poświęcony modlitwom.

*Wycieczka fakultatywna – po śniadaniu wyjazd  na wypoczynek nad  wybrzeże Adriatyku na  Riwierze Makarskiej, pobyt  nad morzem.  Dodatkowo dla chętnych rejs po Adriatyku z obiadem na statku.  Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.

Dzień 6, 16.09.2020 WODOSPADY  KOĆUŠA-TIHALINA

Wczesne wyjście na Drogę Krzyżową na Górze Krizevac*. Śniadanie, czas wolny na indywidualną modlitwę.

Przejazd nad  Wodospady  Koćuša.   Następnie udamy się  do Tihaliny, gdzie w kościele znajduje się  piękna figura Matki Bożej wskazana przez widzących jako najbardziej podobna do Matki Bożej, którą widzą. Msza Święta.  Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.

        

Dzień 7, 17.09.2020 RIWIERA MAKARSKA

Śniadanie, dzień w Medjugorje poświęcony modlitwom.

*Wycieczka fakultatywna – po śniadaniu wyjazd  na wypoczynek nad  wybrzeże Adriatyku na  Riwierze Makarskiej, pobyt  nad morzem.  Obiadokolacja i nocleg w Medjugorje.

Dzień 8, 18.09.2020 TROGIR

Śniadanie, Przejazd do Trogiru, gdzie zobaczymy starówkę, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wejdziemy do  Katedry św. Wawrzyńca, zobaczymy z zewnątrz Pałac Rektorów, loggię miejską, twierdzę Kamerlengo, Msza Św.  Przejazd w okolicę Zagrzebia. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9, 19.09.2020

Śniadanie, Msza Święta w hotelu, następnie całodniowy przejazd do Polski, planowany powrót po północy.

Cena:   1660 zł

Cena zawiera :

 • Transport autokarem klasy turystycznej
 • Zakwaterowanie w hotelach *** (pokoje 2,3 os.)
 • Wyżywienie wg programu ( śniadania i obiadokolacje)
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera :

 • Obowiązkowych opłat programowych płatnych w autokarze u pilota 25 euro
 • dwóch wycieczek fakultatywnych (min. 15 osób)                                                                                                       -Dubrownik 20 euro                                                                                                                                                -Riwiera Makarska 10 euro + dopłata do rejsu z obiadem na statku 20 euro
 • Napojów do kolacji w hotelach tranzytowych
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości pielgrzymki, ubezpieczenia od chorób przewlekłych

UWAGI:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 550 zł
 • Dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty lub paszport
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników 30 osób
 • Kolejność wpłaty zaliczki 30% decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 430 zł  zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

Dodatkowe informacje

Rok

2020

Miesiąc

Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Bosnia i Hecegowina, Chorwacja

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up