Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do LIBANU – ŚLADAMI ŚW. SZARBELA

4400 PLN 

15-23.10.2019 

Opis

Pielgrzymka  LIBAN – ŚLADAMI ŚW.  SZARBELA

    15.10.2019-23.10.2019 

Dzień 1, 15.10.2019

Zbiórka przy katedrze w Szczecinie.  Transfer na lotnisko w Berlinie. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Bejrutu (linie lotnicze Lufthansa), transfer do hotelu zakwaterowanie.

Dzień 2, 16.10.2019

Śniadanie. Zwiedzanie BejrutuCorniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Następnie Grota Pigeona. Spacer po odnowionym Down Town (Stare Miasto), muzeum narodowe. Deir el Qamar – miejsce byłej siedziby rządu Libanu. Kolejny etapem jest zwiedzenie bogato dekorowanego pałacu Beiteddine – Wielkiego Seraju– dawna rezydencja tureckiego gubernatora. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


Dzień 3, 17.10.2019

Śniadanie. Zwiedzanie – Trypolisu, Balamand, Rachana: pokrzyżowcowy zamek Rajmunda z Saint–Gilles, spacer wąskimi uliczkami starego miasta, stary bazar, meczety z okresu Mameluków oraz okresu otomańskiego, gdzie w sercu Medyny znajdowała się katedra Marii Panny wybudowana przez krzyżowców. Balamand – monastyr w rekach kościoła ortodoksyjnego od XVII w. Rachana – wioska położona na południe od Trypolisu z muzeum znanego z rzeźby kamiennej, drewnianej, granitowej i metalowej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4, 18.10.2019

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Annaja – wieś ta jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Szarbela Makhloufa (do dnia dzisiejszego zarejestrowano ponad 23 tys. Cudownych uzdrowień w tym miejscu). Jaabata – miejsce kultu św. Rafki (Rifka). Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg

Dzień 5, 19.10.2019
Śniadanie. Przejazd na północ od Bejrutu, gdzie znajdują się tam wspaniałe jaskinie Jeita. Przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym, gdzie wapienie wyryły koryto rzeki. Następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami, przejazd kolejką linową. Byblos – najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek pokrzyżowcowy, fenicką świątynię, teatr rzymski. Harissa – bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Miejsce rozwiniętego kultu Maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 6, 20.10.2019
Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa – dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck – centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar – ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Przejazd w kierunku Ksara – miasta, które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Dolinę Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7, 21.10.2019
Śniadanie. Wyjazd w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH – na trasie wiedzanie miasteczka BSZARRA (BACHARRE), górskie miasteczko o najpiękniejszym krajobrazie Libanu. Wspaniały wapienny kanion, w którym klasztory wznieśli Maronici Wadi Kadisz (Święta Dolina). Całość pod opieka UNESCO. Miasteczko związane z urodzeniem i twórczością Khalila Gibrana – libańskiego poety i nowelisty. Następnie w Dolinie Kadisz zobaczymy monastyr Św. Antoniego i Izajasza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8, 22.10.2019

Śniadanie. Przejazd do Annaja – udział w procesji. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg

Dzień 9,  23.10.2019

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo – bagażowa. Przelot do Berlina. Transfer do Szczecina

 

CENA 4400 PLN

CENA ZAWIERA:

 • bilet lotniczy do Bejrutu, wylot z Berlina, przesiadka we Frankfurcie/powrót, linie lotnicze Lufthansa
 • transfer ze Szczecina na lotnisko w Berlinie/powrót
 • transport komfortowym autobusem na terenie Libanu
 • 8 noclegów – Hotel 3/4*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 250 USD)
 • śniadania, obiadokolacje
 • przewodnik lokalny
 • ubezpieczenie
 • polsko-języczny przewodnik w cenie
 • składka TFG

CENA NIE ZAWIERA: 70 USD

 • Tzw. zwyczajowych napiwków
 • Kosztów wstępów
 • Przelotu dla przewodnika

 

Uwagi dodatkowe:

 • niezbędny dokument: paszport (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu, bez stempli Izraela)

 

 

 

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up