Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do krainy Norweskich Fiordów z Bergen

4450 zł  

24.06-01.07.2022

Opis

Pielgrzymka do krainy Norweskich Fiordów z Bergen

24.06-01.07.2022

Dzień 1, 24.06.2022 ŚWINOUJŚCIE

Spotkanie na placu katedralnym w Szczecinie o godz. 17:45,  Przejazd  na terminal promowy w Świnoujściu. Zaokrętowanie na prom, zakwaterowanie w kabinach. Wypłynięcie promu ze Świnoujścia do Ystad, kolacja w restauracji na promie.

Dzień 2, 25.06.2022 YSTAD-OSLO

Śniadanie. Przypłynięcie do Ystad, wyokrętowanie z promu, przejazd do Oslo. Zwiedzanie: Opera, Ratusz, Zamek Królewski (zwiedzamy z zewnątrz), Park Vigelanda, wzgórze Holmenkollen, możliwość wejścia do Muzeum Łodzi Polarnej Fram lub Kon-Tiki,  Msza św. w Katedrze św. Olafa w Oslo. zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta, kolacja, wieczorny spacer po mieście, nocleg w hotelu.

Dzień 3, 26.06.2022 HARDANGENVIDDA-EIDFJORD

Śniadanie w hotelu, przejazd w kierunku Bergen – stolicy Norweskich Fjordów.  Przejazd przez największy płaskowyż północnej Europy – Hardangenvidda.  Przystanek przy wodospadzie Vøringsfossen – najwyższy wodospad w Norwegii (182 metry). Zjazd stromą i krętą drogą Kanionem Mabodalen do Eidfjord, przejazd najdłuższym mostem w Norwegii przez Hardangerfjord. Kolacja i nocleg w hotelu nad Hardangerfjord.

Dzień 4, 27.06.20202 BERGEN-SOGNEFJORD-VOSS- GUDVANGEN-FLÅM-LAERDAL

Śniadanie w hotelu. Kontynuacja podróży w kierunku Bergen. Przyjazd do Bergen – Miasta Siedmiu Wzgórz. Zwiedzanie Bergen: wjazd kolejką na wzgórze Floyen, spacer po Bryggen (hanzeatyckie nabrzeże – zabytek na liście UNESCO), czas wolny na słynnym targu rybnym. Przejazd przez górskie tereny w kierunku Sognefjord – najdłuższego i najgłębszego fiordu w Norwegii, po drodze wodospad Tvindefossen, miejscowości Voss, Gudvangen, Flåm. Krótki postój we Flåm, dla chętnych około 1,5-2-godzinny rejs stateczkiem widokowym po Sognefjord. Wariantowo widokowy przejazd kolejką Flåmsbana (dodatkowe świadczenia).  Przejazd przez najdłuższy na świecie tunel drogowy do Laerdal, kolacja w hotelu, dla chętnych wieczorny spacer do Laerdal. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, 28.06.2022 BORGUND-BRIKSDAL GEIRANGERFJORD

Śniadanie w hotelu, przejazd do Borgund – zobaczymy kościół typu stavkirke zbudowany w typowym norweskim stylu (zwiedzamy z zewnątrz), powrót nad Sognefjord, rejs promem z Fodnes do Mannheller przez najdłuższy i najgłębszy fjord Norwegii – Sognefjord.  Przejazd tunelem pod największym lodowcem Europy – Jostedalsbreen w kierunku Innvikfjord.  W miejscowości Olden skręcamy w kierunku lodowca Briksdal. Spacer do jeziora pod lodowcem Briksdal – spacer zajmuje około 3 godziny w obie strony bardzo spokojnym tempem, dla osób, które mają problemy z chodzeniem istnieje możliwość przejażdżki samochodem (dodatkowo płatne), przejazd przez punkty widokowe nad Geirangerfjord. Kolacja i nocleg w hotelu w centralnej części Krainy Fiordów (w Stryn lub w Geiranger).

Dzień 6, 29.06.2022 DROGA ORŁÓW-DROGA TROLLI-LILLEHAMMER

Śniadanie w hotelu, przejazd przez punkty widokowe nad Geirangerfjord, Drogą Orłów, przeprawa promowa Eidsdal-Linde, przejazd Drogą Trolli,  przejazd bajecznymi Dolinami Romsdalen i Gudbrandsdalen wzdłuż rzeki Lagen, której koryto rzeki tworzy liczne kaskady, spacer po Lillehammer. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień  7, 30.06.2022 HELSINGBORG-YSTAD

Śniadanie w hotelu, przejazd do Ystad, po drodze krótki postój na granicy norwesko-szwedzkiej oraz wizyta w mieście Helsingborg, jednym z najpiękniejszych starych miast w Szwecji. Jego serce stanowi piękna starówka z placem miejskim Stortorget, przy którym wznosi się okazały secesyjny budynek ratusza miejskiego Rådhuset. Miasto   położone przy najwęższym odcinku Cieśniny Sund, skąd (przy dobrej widoczności) można zobaczyć Danię i Zamek Hamleta.  Jeśli będzie to możliwe Msza św. w kościele św. Klemensa.Wieczorem zaokrętowanie na prom,  zakwaterowanie w kabinach, kolacja w restauracji na promie, nocleg. O godz. 22:45 planowane wypłynięcie promu z Ystad.

Dzień 8, 01.07.2022

Śniadanie  w restauracji na promie.  Przypłynięcie do Świnoujścia, przejazd do Szczecina.

Cena:   4450 zł

Cena zawiera :

 • Transfer ze Szczecina do Świnoujścia i powrót
 • Miejsce w kabinie 2-os. wewnętrznej z łazienką podczas nocnych rejsów promem na trasie Świnoujście-Ystad- Świnoujście
 • Zakwaterowanie w w hotelach ***/**** w Norwegii w pokojach 2,3 os. z łazienkami
 • Wyżywienie na promach i hotelach: śniadania i obiadokolacje
 • Autokar klasy turystycznej
 • Opiekę polskiego pilota / przewodnika
 • Wjazd kolejką na wzgórze Floyen
 • Wszystkie opłaty portowe, promowe oraz drogowe i mostowe
 • Ubezpieczenie
 • Składkę na TFG, TFP

Cena nie zawiera :

 • Rejsu po Sognefjord z Gudvangen do Flåm (lub odwrotnie): 250 PLN/os. (dla chętnych) WYMAGANE ZŁOSZENIE PRZY ZAWARCIU UMOWY !
 • Przejażdżki samochodem pod lodowiec Briksdal (w 2 strony): 120 PLN/os. (dla chętnych)
 • Przejażdżki samochodem pod lodowiec Briksdal (w 1 stronę): 80 PLN/os. (dla chętnych)
 • Wejścia do Muzeum Łodzi Polarnej Fram w Oslo: 40 PLN/os. (dla chętnych)

UWAGI

 • dopłata do kabiny/pokoju jednoosobowego 1200 zł
 • dokumenty potrzebne w podróży – dowód osobisty / paszport ważny min. 3 miesięcy od daty powrotu
 • program ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

 

Dodatkowe informacje

Rok

2021

Miesiąc

Czerwiec, Lipiec

Pielgrzymki zagraniczne

Norwegia, Szwecja

Rezygnacja

Uczestnik ma prawo odstąpić od umowy o udział w Pielgrzymce przed jej rozpoczęciem bez ponoszenia opłaty za odstąpienie i otrzymać zwrot dokonanych wpłat lub uczestniczyć w zaproponowanej przez organizatora Pielgrzymce zastępczej w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację Pielgrzymki.
Dla innych niż wymienione powyżej okoliczności uniemożliwiających udział w Pielgrzymce Uczestnik ma prawo ubezpieczyć się OD KOSZTÓW REZYGNACJI za dodatkową opłatą.
Informacja na temat zdarzeń losowych objętych ubezpieczeniem oraz szczegółowych warunków dostępne są w biurze

1. WARIANT 1: Koszty Rezygnacji 100 % – CENA: ok. 125 ZŁ

Umowa ubezpieczenia w powyższym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 10 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży

2. WARIANT 2: Koszty Rezygnacji 100 % MAX – rozszerzone o następstwa choroby przewlekłej – CENA: ok. 275 zł

Umowa ubezpieczenia w tym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w dniu zawarcia umowy podróży, lecz nie później niż w terminie 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

* cena ubezpieczenia uzależniona od terminu w jakim następuje wykupienie ubezpieczenia. W celu uzyskania dokładnych kosztów, należy się skontaktować z biurem.

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up