Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Kostaryki i Nikaragui 15 dni

14320 zł 

21.02 – 6.03.2024

Rezerwuj

Opis

PIELGRZYMKA DO KOSTARYKI I NIKARAGUI

21.02 – 6.03.2024 15 dni

Dzień 1. 21.02.2024, środa

Spotkanie przy katedrze w Szczecinie, ul. Św. Jakuba 1, w nocy 20/21.02.2024 o godz. 01:00, transfer na lotnisko w Berlinie i przelot do stolicy Kostaryki San Jose  z międzylądowaniem w Madrycie. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Powitalna kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

Dzień 2. 22.02.2024, czwartek

Śniadanie, a po nim wycieczka na najwyższy, czynny wulkan Kostaryki – Irazu. Wjedziemy na wysokość 3 400 m n.p.m., aby podziwiać krater wulkanu i widoki na centralną dolinę. Zjeżdżając z wulkanu odwiedzimy  Cartago, miasto będące pierwszą stolicą Kostaryki (do 1823 r.), dwukrotnie zniszczone przez Irazu. Spacer po starówce, gdzie znajduje się najsłynniejsza Bazylika kraju, bazylika Matki Boskiej od Aniołów z 1912 r., dość duża neobarokowa budowla z licznymi kopułami i białymi posągami aniołów. Po powrocie do San Jose spotkanie i obiadokolacja z Floribeth Morą Diaz, kobietą cudownie uzdrowioną przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Po uznaniu cudu przez papieża Franciszka w lipcu 2013 roku i ujawnieniu jej danych, jest bardzo znaną osobą w Kostaryce. Msza Św. Nocleg.

Dzień 3. 23.02.2024, piątek

Śniadanie. Zwiedzanie malowniczej Doliny Orosi z uśpionymi wioskami położonymi nad górską rzeką Reventazon. To tutaj działali franciszkanie, którym powierzono proces ewangelizacji i budowę pierwszych chrześcijańskich świątyń w kraju. W dolinie znajduje się najstarszy kościół z czasów kolonialnych św. Józefa (Iglesia de San Jose) z 1743 roku. Następnie wizyta na plantacji kawy aby zobaczyć proces uprawy, suszenia i wypalania ziaren kawy oraz skosztować różnych rodzajów tego trunku.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4. 24.02.2024, sobota

Po śniadaniu wykwaterowanie, krótka wycieczka po San Jose, odwiedzimy m.in. katedrę przed którą stoi pomnik św. Jana Pawła II i przejedziemy w stronę wulkanu Arenal. Po drodze odwiedzimy  górskie miasteczko Zarcero, słynące z produkcji przepysznych serów sprzedawanych przez lokalnych rolników. W centrum miasteczka znajduje się piękny park, w którym krzewy zostały przycięte ludzką ręką tak, aby przypominały zwierzęta. U stóp wulkanu Arenal znajduje się miasteczko La Fortuna, gdzie w pięknym ogrodzie tropikalnym znajduje się hotel, w którym będziemy nocować. Poza licznymi krzewami i kwiatami  możemy wypatrywać kolibrów, papug i innych zwierząt, a wszystko to przy szumie górskiego potoku. Po zakwaterowaniu   wycieczka po miasteczku. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5. 25.02.2024, niedziela

Śniadanie. Wycieczka do dżungli, do parku wiszących mostów – Mistico. Na wzgórzu, pośród lasów deszczowych odbędziemy spacer po kilkunastu mostach wiszących aby eksplorować florę i faunę lasu chmurowego. Dżunglę zamieszkuje ok. 400 gatunków ptaków (w tym kolibry, ary) ponad 480 gatunków motyli, ok. 100 gatunków ssaków (w tym ostronosy, małpy, aguti) i występuje w niej ponad 2500 gatunków roślin (np. orchidee, bromelie). Pobyt w La Fortuna, kąpiel w gorących źródłach. Podziemne warstwy wodonośne i rzeki są w naturalny sposób podgrzewane przez wulkan Arenal, tworząc parujące, gorące źródła mineralne. Kąpiel w rzece spływającej ze zbocza wulkanu. Woda ma temperaturę około 37 st.C. Po gorących kąpielach proponujemy zimny wodospad. W przepięknej scenerii, z 70 metrów spada wodospad La Fortuna, tam też będzie można zażyć kąpieli. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6. 26.02.2024, poniedziałek

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i dalsze zwiedzanie. Pojedziemy do Rezerwatu Tenorio, gdzie spływa z wulkanu  najbardziej błękitna rzeka na świecie – Rio Celeste. Spacer po dżungli wzdłuż rzeki, w trakcie którego zobaczymy wodospad, miejsce łączenia dwóch rzek, dowiemy się dlaczego woda ma tak bajkowy kolor i oczywiście wypatrujemy tukanów. Odwiedzimy też Indian Maleku. Są to rdzenni mieszkańcy Kostaryki, którzy do dziś kultywują swoje tradycje i język. Następnie pojedziemy w stronę Nikaragui, do regionu Guanacaste. W miasteczku Playa Hermosa (pl. Piękna Plaża) czeka na nas hotel.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7. 27.02.2024, wtorek

Śniadanie. Przejazd nad wodospad Llanos de Cortez, gdzie będziemy mogli zaobserwować małpki kapucynki, wielkie kolorowe motyle, bazyliszki. W wodach wodospadu, gdzie będziemy mogli się kąpać, żyją małe rybki, które zrobią nam peeling 🙂 Następnie pojedziemy do stolicy regionu – miasta Liberia zwanego też „białym miastem” ze względu na kolor elewacji większości domów. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8. 28.02.2024, środa

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i ruszamy do Nikaragui. Po około 30 minutach jazdy docieramy na granicę i po odprawie paszportowej udajemy się do miasteczka San Juan del Sur. Jest to małe miasteczko położone nad Oceanem Spokojnym, po krótkim odpoczynku na plaży i odwiedzeniu pomnika Chrystusa, który góruje nad miastem,  ruszamy dalej do Granady. Jest to najstarsze miasto w Nikaragui, założone w 1523 przez hiszpańskiego konkwistadora Hernándeza de Córdoba,  położone na brzegu największego jeziora Ameryki Centralnej u stóp wulkanu Mombacho. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 9. 29.02.2024, czwartek

Śniadanie. Dziś dzień historyczny. Zwiedzamy liczne kolonialne zabytki Granady i jedziemy do stolicy kraju Managua. Zobaczymy m.in. kościół Św. Franciszka z XVI w., kościół Guadelupe, Plaza de Revolucion, ruiny starej katedry zniszczonej przez trzęsienie ziemi. Msza Święta. Wieczorem powrót do Granady. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10. 01.03.2024, piątek

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i kierujemy się w kierunku  Guanacaste. Zajedziemy do Parku Narodowego Santa Rosa, gdzie pośród dzikiej przyrody znajduje się Hacienda Santa Rosa, która dziś jest pomnikiem upamiętniającym jedną z ważniejszych wojen jakie stoczyła Kostaryka. Stoczona w tym miejscu wojna trwała…7 minut. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11. 02.03.2024, sobota

Po śniadaniu pojedziemy wzdłuż wybrzeża Pacyfiku i odwiedzając kilka rajskich, zróżnicowanych plaż (od czarnej wulkanicznej przez złotą) dotrzemy do miasteczka Nicoya, gdzie znajduje się najstarszy kościół katolicki w Kostaryce, wybudowany jeszcze przez hiszpańskich konkwistadorów. Dalej pojedziemy na koniec półwyspu Nicoya, gdzie w miasteczku Paquera zakwaterujemy się w hotelu. W trakcie podróży do Paquera zobaczymy plantacje mango, arbuzów i melonów, będzie również okazja zobaczyć drzewa nerkowców. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12. 03.03.2024, niedziela

Śniadanie. Msza Święta. Rejs łodziami na bezludną wyspę Isla Tortuga, otoczoną białymi plażami. To idealne miejsce na kąpiele i snorkeling. Chętni będą mogli podziwiać prawdziwe bogactwo podwodnego życia Kostaryki.  Na wyspie poza piękną plażą, palmami i różnorodną roślinnością, rozglądamy się za  pawiami i dzikimi świnkami. Powrót do hotelu. O zmroku jeszcze raz wypłyniemy łodziami na ocean, tym razem szukać zjawiska BIOLUMINESCENCJI – pięknego widowiska świetlnego. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 13. 04.03.2024, poniedziałek

Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i jedziemy do portu, aby promem przepłynąć do miejscowości Puntarenas. Dalej jedziemy do miejscowości Barranca, gdzie spotkamy polskiego księdza Franciszka, który przebywa tam na misji i odprawi dla nas Mszę Świętą. Następnie udamy się do malowniczego, otoczonego górami i plantacjami kawy górskiego miasteczka Atenas w prowincji Alajuela.  Tam mamy obiadokolację w restauracji Pequena Polonia, prowadzoną przez Polkę i dalej jedziemy do hotelu na nocleg.

Dzień 14. 05.03.2024, wtorek

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i wizyta w sanktuarium dla zwierząt Ave, gdzie zobaczymy ponad 130 gatunków zwierząt, w tym liczne ptaki. Co roku trafia tam około 3500 zwierząt, z czego 80% wraca do natury. Transfer na lotnisko w San Jose i powrót do Polski z międzylądowaniem w Madrycie.

Dzień 15. 06.03.2024, środa

Planowany przylot do Berlina o godz. 19.00. Transfer do Szczecina.

Cena:  14320  zł

Cena obejmuje:

  • Transfer na/z lotnisko w Berlinie, bilety lotnicze, bagaż podręczny do 10 kg i rejestrowany do 23 kg linia lotnicza Iberia
  • Transport klimatyzowanym autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego, na stałe mieszkającego w Kostaryce
  • Noclegi z wyżywieniem jak w programie, pokoje 2  os , w hotelach  3*4* (możliwe również  na życzenie pokoje 1 osob. lub 3-4 osobowe),
  • Ubezpieczenie KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR
  • Składka TFG, TFP

Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota –   480  USD – na wydatki programowe

Dopłata do pokoju SGL 2380 zł

Ważne informacje:

Pierwsza rata  płatna przy zawarciu umowy –  2400 zł

Druga rata   – 3 miesiące od zawarcia umowy 2400 zł

Wpłata końcowa do 20.01.2024

* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji

Cena* oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w biurze )

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100%

– cena na os. 414 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 662 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 828 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 931 zł – pakiet

* Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Do kiedy można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji:

  • gdy do rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – ubezpieczenie w wariantach 100% i 100% Max można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 10 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 8 do 30 dni – ubezpieczenie można będzie kupić w dniu zawarcia umowy podróży i przez kolejne 3 dni,
  • gdy do rozpoczęcia podróży jest od 1 do 7 dni, umowę ubezpieczenia można będzie zawrzeć tylko w dniu zawarcia umowy podróży.

Ważne: za dzień zawarcia umowy podróży uznajemy dzień, w którym wykonana została pierwsza z następujących czynności: 1/ podpisanie umowy podróży lub 2/ wpłata zaliczki na poczet umowy podróży lub 3/ wpłata całości kwoty wynikającej z umowy podróży.

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Luty, Marzec

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin