Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Jordanii

1120 PLN+770 USD

12-19.11.2022

Opis

Pielgrzymka do Jordanii

12-19.11.2022

Dzień 1, 12.11.2022 AKABA-WADI RUM

Spotkanie przy katedrze w Szczecinie. Przejazd na lotnisko w Berlinie. Przelot do Akaby, miasta położonego nad Zatoką Akaba (Morze Czerwone).  Przejazd na pustynię mieniącą się kolorami od barwy żółtej po czerwień, przez odcienie różu, ozdobioną rzeźbami z piasku. Przejażdżka po pustyni starymi dżipami, za kierownicami których siedzą autentyczni Beduini. Obiadokolacja i nocleg  na pustyni w Wadi Rum w namiotach beduińskich (pokoje dwuosobowe z prywatnymi łazienkami).

Dzień 2, 13.11.2022 PETRA  

Dla chętnych wczesna pobudka, obserwacja wschodu słońca na pustyni. Śniadanie. Wykwaterowanie z namiotów, przejazd do Petry – zwiedzanie cudu natury i architektury wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO. wykutego w skałach miasta Nabatejczyków, które przeżywało swoją świetność od 300 do 100 lat p.n.e. Od lipca 2007 roku Petra znajduje się na prestiżowej liście Siedmiu Nowych Cudów Świata. Przejazd w okolice Ammanu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3,  14.11.2022 JERASH-ANJARA-UM QAIS-AMMAN

Przejazd do Jerash, miasta założonego w czasach Aleksandra Wielkiego (IV w. p.n.e.). Do wielkiej świetności doszło w okresie rzymskim (I – III w.) i w czasach bizantyjskich (V -VI w.). Tu przebywali pierwsi apostołowie i istniała silna gmina chrześcijańska. Do miasta zwanego Pompejami Wschodu wchodzi się od Bramy Południowej. Bramy, ulice z resztkami kolumnady, owalne forum, ruiny dwóch teatrów, monumentalne schody i propyleje prowadzące do kompleksu świątyń, łaźnie i kościoły chrześcijańskie (V – VII w.) z mozaikami podłogowymi. Przejazd do Anjary – sanktuarium NMP Górskiej z cudowną figurą Matki Bożej. Przejazd do miejscowości Um Qais – zwiedzanie ruin dawnych miast – rzymskiego i ottomańskiego z pięknym widokiem na Jezioro Galilejskie. Powrót do Ammanu.

Dzień 4, 15.11.2022 AMMAN-MORZE MARTWE

Śniadanie. Zwiedzanie Ammanu. Starożytne miasto znane ze Starego Testamentu pod nazwą Rabba, dawna stolica Amonitów, oblegana przez Joaba, zdobyta przez króla Dawida. Podbita przez Filadelfosa, zmienia nazwę na Filadelfię. Nazwa Amman pochodzi z późniejszego okresu, a mianowicie osiedlania się między innymi Nabatejczyków, którzy tak nazwali miasto. Ważnymi zobaczenia w Ammanie są: Cytadela z VIIIw. -wzniesiona za panowania arabskiego, amfiteatr z II w. z widownia mieszczącą ok. 6 tyś. widzów, nimfeum zbudowane w 191 r.   Przejazd nad Morze Martwe. Wypoczynek na plaży,  lecznicze kąpiele w morzu, dostępne również baseny w resorcie Holiday INN Resort (5-gwiazdkowym). Obiad w formie bufetu. Powrót wieczorem do Ammanu na kolację i nocleg.

Dzień  5, 16.11.2022 MADABA-NEBO-KERAK CASTLE-AQABA

Przejazd do  Madaby, gdzie znajduje się jedyna w swoim rodzaju mapa z IV w. pokazująca Mury Jerozolimy wraz z jej bramami, a także rzekę Jordan oraz Morze Martwe. Możliwość zakupu pamiątek np. rozmaite mozaiki wykonane techniką madabańską przedstawiające elementy znane z mozaik bizantyjskich, a także przedstawiające kwiat czarny irys, który jest symbolem Jordanii. Przejazd pod Górę Nebo, miejsca z którego Mojżesz wraz ze swoim bratem Aaronem po raz pierwszy i ostatni spojrzał na Ziemię Obiecaną. Na Górze Nebo można zobaczyć oryginalny kamień toczony, którym zamykano wejścia do grot, będących w tamtych czasach miejscem przetrzymywania zapasów żywności. Przejazd do ruin zamku w Kerak uważanego za najpotężniejszy zamek krzyżowców. Zakwaterowanie w hotelu w Akabie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6, 17.11.2022 AKABA RESORT

Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Trzy posiłki w ciągu dnia.

Dzień 7, 18.11.2022 AKABA RESORT

Czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Trzy posiłki w ciągu dnia.

Dzień 8, 19.11.2022

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do Berlina. Powrót do Szczecina

Cena:  1120 PLN +770 USD

Cena obejmuje:

  • Transfer z/na lotnisko w Berlinie, bilety lotnicze (bagaż podręczny o wymiarach 45 x 36 x 20 cm) i rejestrowany do 20 kg
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę polskojęzycznego pilota / przewodników lokalnych
  • Noclegi z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje, pokoje 2, 3 os , 3*4*)
  • Ubezpieczenie KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR

Dodatkowo płatne obowiązkowo ( u pilota w autokarze ): opłaty programowe: 150 USD/ os.

koszt testu RT PCR lub antygenowego  jeśli będzie wymagany

-dopłata do pokoju jednoosobowego –  200 USD  

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od Kosztów Rezygnacji  ok 5% wartości pielgrzymki – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Jeśli pielgrzymka zostanie odwołana przez biuro Santiago z powodu COVID-19, zwracamy Państwu pieniądze w ciągu 14 dni od odwołania wyjazdu.

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 30% od całej kwoty

Wpłata końcowa do 12.10.2022

*Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie,

** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

 

Pobierz program Pielgrzymki:

Informacje dodatkowe

Rok

2022

Miesiąc

Luty

Pielgrzymki zagraniczne

Jordania

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin