Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Hiszpanii-Wybrzeże Costa Blanca

5900 zł

14-22.09.2023

Rezerwuj

Opis

PIELGRZYMKA DO HISZPANII – WYBRZEŻE COSTA BLANCA

Zwiedzanie + wypoczynek

14-22.09.2023 ( 9 dni / 8 noclegów )

Wylot z Berlina; transfer ze Szczecina oraz Gryfina

Dzień 1, 14.09.2023 ( CZWARTEK ), LOTNISKO BERLIN BRANDENBURG – ALICANTE / WALENCJA

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej ul. Św. Jakuba 1. Wyjazd i przejazd do Gryfina. Spotkanie Parking przy Kaplicy Parafii Niepokalanego Serca Maryi ul. Krasińskiego 82. Wyjazd i przejazd na lotnisko do Berlina – wylot i przylot do Alicante lub Walencji. Odbiór bagaży i transfer do  hotelu. Zakwaterowanie. W przypadku porannego lotu czas do dyspozycji grupy na kąpiele i wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2, 15.09.2023 ( PIĄTEK )

Śniadanie. Czas na kąpiele i wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3, 16.09.2023 ( SOBOTA ) – ALICANTE

Śniadanie. Zbiórka i spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Zwiedzanie Alicante – największego miasta i stolicy prowincji. Podczas spaceru zobaczymy najważniejsze zabytki, place i muzea miasta: strefa portu jachtowego, promenada nadmorska z domem Carbonella, Ratusz Alicante, calle Mayor, Plaza Santa Faz, Katedra Św. Mikołaja, Muzeum Fiesty Hogueras de San Juan, Mercado Central oraz królująca nad miastem słynna forteca – Zamek Św. Barbary. Czas wolny do dyspozycji grupy. Wyjazd i powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4, 17.09.2023 ( NIEDZIELA ) – ALTEA – GUADALEST – WODOSPADY RZEKI ALGAR

Śniadanie. Zbiórka i spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Przejazd i zwiedzanie urokliwej śródziemnomorskiej Altei ze spacerem po wąskich uliczkach i podziwianiem punktów widokowych. Następnie przejazd do jednego z najładniejszych małych hiszpańskich miasteczek- Guadalest, przejściem przez tunel wyrzeźbiony w skale do miasteczka, zwiedzanie domu rodu Orduna, oraz zamku z podziwianiem widoków. Czas wolny w miasteczku. Na koniec przejazd do wodospadów rzeki Algar w miasteczku Callosa (Fuentes de Algar) i czas wolny na relaks z możliwością kąpieli w rzece dla chętnych. Wyjazd i powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5, 18.09.2023 ( PONIEDZIAŁEK ) – WALENCJA

Śniadanie. Zbiórka i przejazd do Walencji. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie Walencji ( z zewnątrz ) w jeden dzień umożliwia poznanie Starego Miasta, dzielnicy secesyjnej Ensanche, dawnego koryta rzeki Turia (Ogrody Turia) oraz słynnego projektu nowoczesnej architektury – Miasta Nauki i Sztuki. W historycznej części miasta zwiedzimy następujące zabytki i place: Katedrę ze św. Gralem, Bazylikę, Plaza de la Virgen, Plac św. Katarzyny oraz najznamienitszy gotycki zabytek miasta tj. Dawną Giełdę Jedwabiu ( zabytek z listy UNESCO ). Ponadto w programie Mercado Central  (największy w Europie rynek świeżej żywności), Plac Ratuszowy, Pałac Markizów Dwóch Wód (Narodowe Muzeum Ceramiki). Czas wolny do dyspozycji grupy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6 – 8, 19.09.2023 -21.09.2023 ( WTOREK – CZWARTEK )

Śniadanie. Czas na kąpiele i wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9, 22.09.2023 ( PIĄTEK )

Śniadanie. W przypadku lotu popołudniowego złożenie bagaży przy recepcji i czas na wypoczynek oraz kąpiele. Zbiórka przed hotelem z bagażami. Wyjazd na lotnisko. Rozpoczęcie odprawy biletowo-bagażowej. Wylot i przelot do Berlina. Przejazd do Gryfina, następnie do Szczecina i  zakończenie pielgrzymki.

Cena: 5900 zł / os.

Cena obejmuje:

  • Transfer autokarem Szczecin – Gryfino – lotnisko Berlin – Gryfino – Szczecin
  • Bilet lotniczy Berlin Brandenburg – Alicante / Walencja – Berlin Brandenburg – w cenie mały bagaż podręczny ( mieszczący się pod siedzeniem pasażera ) + bagaż główny do 20 kg
  • Zakwaterowanie w Hotelu Kaktus Albir 4* – pokoje 2-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: śniadania + obiadokolacje w formie bufetu; do obiadokolacji wino ( w ograniczonej ilości ) + woda
  • opłata na TFG i TFP
  • Ubezpieczenie NNW i KL – TU EUROPA (KL 30000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 3000 EUR, BP 300 EUR)

Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota – przewodnika na wydatki programowe na miejscu:  bilety wstępów, usługa pilota podczas całej pielgrzymki, usługa przewodnika lokalnego w trakcie zwiedzania, usługa transportowa na miejscu ( transfery, wycieczki ), realizacja programu –  130 euro / os.

Wymagana zaliczka przy zgłoszeniu – 2000 zł / os.

UWAGA:

– Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

– Dokumentem niezbędnym do uczestniczenia w pielgrzymce jest ważny dowód osobisty lub paszport

NR DOKUMENTU ORAZ DOKŁADNĄ DATĘ JEGO WAŻNOŚCI należy podać przy zgłoszeniu. Podany w biurze dokument należy posiadać przy sobie podczas wyjazdu.

WAŻNA INFORMACJA: osoby posiadające w dokumentach drugie imię powinny o tym poinformować przy zgłoszeniu swojego udziału w pielgrzymce, gdyż jest to niezbędna informacja przy zakupie biletów lotniczych.

Biuro zastrzega prawo do zmiany godzin przelotów, co jest od biura niezależne, gdyż może być to podyktowane zmianą dokonaną przez linie lotnicze

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DOUBEZPIECZENIA SIĘ OD KOSZTÓW REZYGNACJI

Cena oraz opcje ubezpieczenia ( szczegółowe warunki dostępne w biurze):

OPCJA 1 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% – możliwość zakupu do 10 dni od daty rezerwacji

– cena na os. 171 zł – bez rozszerzenia o dodatkowe warianty

– cena na os. 273 zł – rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19

– cena na os. 341 zł – rozszerzenie o zachorowanie na chorobę przewlekłą

OPCJA 2 – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 100% MAX – możliwość zakupu do 3 dni od daty rezerwacji

 –  zawiera rozszerzenie o zachorowanie na COVID-19 oraz o zachorowanie na chorobę przewlekłą – cena na os. 384 zł – pakiet

Cena ubezpieczeń w dniu wystawienia polisy może się nieznacznie różnić od cen podanych powyżej, co jest podyktowane zmianami kursu walut

Hotel Kaktus Albir 4*

Położenie:  ok. 1 km od centrum ALBIR, najbliższe sklepy ok. 100 m od hotelu, ok. 5 km od zabytkowej Altei, ok. 8 km od Benidorm; ok. 65 km od lotniska w Alicante, ok. 150 km od lotniska w Walencji.

Plaża: Albir, publiczna, kamienisto-piaszczysta, łagodne zejście do morza, zalecane obuwie ochronne, ok. 10 m od hotelu, przejście przez ulicę i promenadę, parasole i leżaki płatne (ok. 12 EUR/komplet).

Hotel: czterogwiazdkowy, zbudowany w 2003 r., 203 pokoje, 1 budynek, 7 pięter, 3 windy, przestronne lobby, całodobowa recepcja, restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa i śródziemnomorska, dostępne foteliki i menu dla dzieci, dania wegetariańskie, bar w lobby; centrum konferencyjne dla ok. 350 osób, taras z widokiem na morze, bezpłatny internet bezprzewodowy w miejscach ogólnodostępnych; za opłatą: sejf w recepcji, pralnia, parking podziemny; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard.

Pokój: 2-os., klimatyzowany, łazienka (prysznic, wc; suszarka), telewizja satelitarna, telefon; za opłatą: minibar, sejf, internet bezprzewodowy; balkon (stolik i krzesła).

Sport i rozrywka: basen, słodka woda, ok. 200 m², gł. 1,5 m, wydzielona część dla dzieci, ok. 15 m², gł. 0,5 m, bezpłatne leżaki; basen na dachu (kryty w sezonie zimowym), słodka woda, ok. 50 m², gł. 1,5 m; siłownia, jacuzzi, pokój gier: gry video (płatne).

MIASTO – ALBIR

Albir to piękny kurort leżący pomiędzy miejscowościami Altea a Benidorm, w północnej części Costa Blanca. Słynie m.in. z tego, że należy do grona najbardziej prestiżowych lokalizacji na zakup nieruchomości w całej Hiszpanii. Najbardziej okazałe domy rodzinne i wille na Costa Blanca znajdują się właśnie tutaj.

Albir to typowo turystyczna miejscowość. Przechadzając się główną promenadą spacerową Paseo de las Estrellas, można podziwiać lokalne domy i krajobraz. Warto potraktować Albir jako świetną bazę wypadową do wycieczek po okolicy.

Plaże w Albirze są kamienisto-żwirkowe. Główną plażą jest Playa de Raco de L’Albir licząca na długość ok. 600 m. Słynie z tego, że woda tutaj zmienia swój kolor w zależności od pory dnia i roku. Plaża jest strzeżona i wyróżniona certyfikatem Blue Flag świadczącym o jej wysokiej jakości. Posiada bardzo dobrze zorganizowaną infrastrukturę – włącznie z placami zabaw dla dzieci.

Informacje dodatkowe

Rok

2023

Miesiąc

Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Hiszpania

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin