Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Grecji ” Śladami św. Pawła”

3150 zł

  16-23.09.2020

Opis

Pielgrzymka do Grecji ” Śladami św. Pawła”

16-23.09.2020

 

Dzień 1, środa, 16.09.2020

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej. Przejazd na lotnisko w Berlinie i przelot do Salonik. Przejazd na Riwierę Olimpijską. Wypoczynek nad morzem.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, czwartek, 17.09.2020

Po  śniadaniu wyjazd do Veriastarożytna Berea. Przejedziemy przez urodzajne ziemie starożytnej Macedonii podziwiając największe w Grecji uprawy brzoskwiń i moreli. W mieście Veria zatrzymamy się przy tzw. bemie czyli miejscu gdzie Apostoł Paweł przemawiał do mieszkańców miasta. Zobaczymy ciekawą mozaikę przedstawiająca św. Pawła i jego pomnik. Przy bemie zostanie odprawiona Msza święta. Z Verii przejedziemy do Salonik drugiego co do wielkości miasta w Grecji, liczącego około 1 miliona mieszkańców. W Salonikach zwiedzanie zaczniemy od Białej Wieży, która jest symbolem miasta i została zbudowana w czasach Sulejmana Wielkiego. Spacerkiem przejdziemy przez miasto gdzie zobaczymy Łuk Galeriusza, Rotundę oraz największą katedrę w Grecji pod wezwaniem św. Dimitra. W kościele znajdują się relikwie świętego oraz bardzo ciekawe katakumby gdzie został stracony św. Dimitr. Zobaczymy również Forum Romanum, gdzie prawdopodobne przemawiał do Tessaloniczan św. Paweł.

Dzień 3,  piątek, 18.09.2020

Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

* w tym dniu dla chętnych  Grecki Wieczór. W programie pokazy tradycyjnych tańców greckich, w tym zorby, wspólne tańce, kolacja z winem i deserem. Powrót  do hotelu około godz. 24:00. Koszt 25 Eur od osoby.

Dzień 4, sobota,  19.09.2020

Po śniadaniu wyjazd do miejsc, gdzie nauczał  święty Paweł. Przejedziemy  przez zielony, bardzo urodzajny, półwysep Chalkidiki do Filippi – starożytnego miasta, do którego zawitał Apostoł Paweł i gdzie założył pierwszą wspólnotę chrześcijańską. Zobaczymy miejsce gdzie był  więziony Apostoł Narodów ze swoim przyjacielem Sylasem oraz ruiny  trzech wielkich bazylik chrześcijańskich, bardzo dobrze zachowany amfiteatr, łażnie i inne. Przejazd do Lidii, gdzie św. Paweł ochrzcił pierwszą Europejkę Lidię – bogobojną kobietę, która handlowała purpurą. Msza św. przy kościele – babtysterium, nad brzegiem rzeki Stygmon, zwanej drugim Jordanem. Po mszy świętej pojedziemy do miasta Kavala, które w czasach Apostoła Pawła nazywane było Neapoli. Kavala to miasto portowe, do którego po raz pierwszył zawitał św. Paweł w Europie. Przejdziemy do miejsca upamiętniającego zejście ze statku Apostoła Pawła na kontynent europejski. Zobaczymy przepiękną mozaikę obok kościoła św. Mikołaja. Odczytanie fragmentu z Dziejów Apostolskich. W mieście zobaczymy również bardzo dobrze zachowany akwedukt z czasów Sulejmana Wielkiego, Cytadelę oraz liczne domy bogatych handlarzy tytoniem z XVIII wieku.

Dzień  5, niedziela,  20.09.2020     

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd na Meteory – centrum klasztornego zawieszonego w chmurach, ósmy cud świata wpisany na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Po drodze zatrzymamy się w Wąwozie Tempi, gdzie odwiedzimy wykuty w skale kościółek św. Paraskievi, która w Grecji jest patronką osób niewidomych. Obok kościóła znajduje się święte źródełko z wodą, która ma właściwości lecznicze. Przejedziemy przez miasto Laryssa, Trikala i zatrzymamy się w miasteczku Kalambaka, u stóp Meteor, gdzie zawitamy do pracowni ikon bizantyjskich. W pracowni zapoznamy się z procesem pisania ikon. W sklepie, obok pracowni, możliwość zakupu ikon bizantyjskich oraz ikon pisanych na potrzeby Polaków (św. Jan Paweł II, Matka Boska Częstochowska, św Wojciech, Ojciec Pio i inne). Główny punkt naszego programu to klasztory zbudowane na słupach skalnych. Z dwudziestu czterech klasztorów powstałych w XIV-XVI wielu pozostało tylko sześć klasztorow. Wszystkie te klasztory zobaczymy z pokładu naszego autokaru, zatrzymamy się również w miejscach widokowych aby zrobić ciekawe zdjęcia. Jeden z klasztorów odwiedzimy wewnątrz, gdzie będziemy podziwiać architekturę bizantyjską, liczne ikony, stare biblie, naczynia liturgiczne i inne. Przejazd do Kamena Vourla– urokliwego miasteczka położonego nad brzegiem Morza Egejskiego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorny spacer promenadą wzdłuż morza, gdzie mamy liczne tawerny, puby, kafejki, sklepy, dla chętnych wieczorne kąpiele w morzu.

Dzień 6, poniedziałek, 21.09.2020

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja.

Dzień 7, wtorek, 22.09.2020

Śniadanie. Wyjazd na urokliwą zieloną wyspę Skiathos , gdzie kręcono ujęcia do filmu „Mamma mia”. Na wyspie zatrzymamy się na plaży Koukounaries ze złotym piaskiem. Plaża zaliczana do jednych z dziesięciu najpiękniejszych plaż na świecie. Około 2 godzin czasu wolnego na plażowanie i sporty wodne. Następnie popłyniemy wzdłuż wyspy podziwiając liczne plaże i przyrodę. Zatrzymamy się w stolicy wyspy, która też nazywa się Skiathos. W miasteczku zobaczymy twierdzę Bourdzi, wzgórze Zegarowe, dom-muzeum wielkiego greckiego pisarza  Papadiamantisa oraz ciekawą wyspiarską architekturę z licznymi egzotycznymi kwiatami. Na statku dla uprzyjemnienia podróży mamy dwa programy, w jedną stronę Ouzo Party, w drodze powrotnej  Metaxa Party. Pokazy tańców, degustacja ouzo i metaxy oraz wspólna zabawa. Powrót do hotelu na obiadokolację.

Dzień 8, środa, 23.09.2020

Wczesny przejazd do Aten. Śniadanie w postaci boxów. W Atenach zwiedzanie zaczniemy od stadionu Kalimarmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 roku. Zwiedzimy Akropol, gdzie będziemy podziwiać budowle antyku: Propyleje, Parthenon,  świątynię Nike, Erechtejon, świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz teatr Dionysiosa. Pod Akropolem zatrzymamy się koło Areopagu, gdzie nauczał św. Paweł.  Transfer na lotnisko, przelot  i powrót do Szczecina.

Cena:  3150 zł

Cena obejmuje:

 • Przelot samolotem Berlin-Saloniki oraz Ateny-Berlin, w zależności od linii lotniczych pasażerowi przysługuje bagaż podręczny o wymiarach 55cm x 40cm x 20cm lub 56cm x 45cm x 25cm  (informacja zostanie przekazana w późniejszym czasie)
 • Transfery lotniskowe
 • Transport autokarem klasy turystycznej
 • Opiekę pilota/przewodnika w języku polskim
 • Noclegi z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje, pokoje 2, 3 os)
 • Składka na TFG
 • Ubezpieczenie TU Europa KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR

Dodatkowo płatne:

 • Bagaż rejestrowany 20 kg, dopłata 360 zł, decyzja o zakupie bagażu w dniu zapisu na pielgrzymkę
 • Wydatki programowe, przewodnicy lokalni, bilety wstępów, opłata turystyczna,  90 Eur
 • Dodatkowo dla chętnych Wieczór Grecki 25 Eur
 • Napoje do obiadokolacji

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

–  od chorób przewlekłych –  50 zł / os,

– od kosztów rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Ważne informacje:

– dokumentem uprawniającym do wyjazdu jest ważny dowód osobisty / paszport ( dokument należy posiadać przy sobie )

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 30% od całej kwoty

Wpłata końcowa do 26.08.2020

 

*Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie,

** Kolejność wpłaty zadatku 30% od całej kwoty, decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

minimalna ilość osób 30

Dodatkowe informacje

Rok

2020

Miesiąc

Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Grecja

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up