Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Francji i Hiszpanii z wypoczynkiem na Costa Brava

3800 zł

27.09 – 8.10.2023

 Lista rezerwowa

 

Opis

PIELGRZYMKA FRANCJA – HISZPANIA z wypoczynkiem na Costa Brava oraz z wizytą w Paryżu

 27.09 – 8.10.2023

Dzień 1, 27.09.2023 ( ŚRODA )

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej o godz. 18:30. Wyjazd o godz. 19:00. Nocny przejazd w kierunku Francji.

Dzień 2, 28.09.2023 ( CZWARTEK ) – PARYŻ

Przyjazd do Paryża. Wizytę rozpoczniemy od najsłynniejszego Placu w mieście – Plac de la Concorde. Następnie msza św. w Kościele Polskim pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Spacer na Plac Vendome i ostatni adres Fryderyka Chopina. Następnie przejdziemy przez dziedzińce Luwru. Wizyta na Wyspie Ille de la Cite ze słynną Katedrą Notre Dame, Pałacem Sprawiedliwości i Świętą Kaplicą. Przejście do Dzielnicy Łacińskiej, kościół św. Seweryna, Panteon, w którym spoczywa Maria Curie-Skłodowska. Przejazd pod Łuk Triumfalny i na pola Elizejskie , gdzie będziemy mieć możliwość stanąć pod wizytówką Paryża – Wieżą Eiffla. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3, 29.09.2023 ( PIĄTEK ) – PARYŻ

Śniadanie. Wykwaterowanie Cd. zwiedzania Paryża. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Cudownego Medalika, gdzie Matka Boża ukazała się św. Katarzynie Laboure. Przejazd na Montmartre ze słynną bazyliką Sacre Coeur, Plac Terte. W godzinach popołudniowych wyjazd na południe Francji. Na trasie obiadokolacja. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Nocleg

Dzień 4, 30.09.2023 ( SOBOTA ) – LA SALETTE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do La Salette, gdzie znajduje się położone malowniczo na alpejskich wzgórzach na wysokości 1800 m.n.p.m. Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Ale zanim dotrzemy na miejsce, po minięciu miejscowości Corps, czeka nas 15-kilometrowa jazda drogą pełną serpentyn. Miejsce otoczone jest przepięknymi widokami przyrody oraz ciszą, gdzie w oddali można usłyszeć szum płynącego tutaj potoku. Przybywając do Sanktuarium Matki Bożej płaczącej, poznamy historię tego miejsca oraz oddamy się modlitwie. Cytując: „La Salette to miejsce wewnętrznego odosobnienia i przemiany, gdzie zagubiony i zagoniony człowiek XXI przystaje, by odnaleźć nowe siły i inspiracje dla swojej wiary” ( ks. Piotr Szweda MS ).  Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 5, 1.10.2023 ( NIEDZIELA ) – AWINION – COSTA BRAVA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Awinion – uroczego, prowansalskiego miasta, które w XIV wieku zostało oficjalną siedzibą papieży. Podczas zwiedzania zobaczymy jego największą atrakcję tj. Pałac Papieski – będący największym gotyckim zamkiem w Europie. Kompleks do którego przylega także katedra Notre Dame oraz pozostałości słynnego mostu św. Benedykta są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Most w Awinion zwany także mostem awiniońskim jest zaledwie jego fragmentem. Zbudowany w XII wieku, łączył oba brzegi Rodanu i jest jednym z bardziej znanych na świecie. Śpiewa się o nim piosenki, jak chociażby znaną francuską Sur le pont d’Avignon, czy polskie: Pocztówka z Avignon Janusza Radka i Awinion zespołu Kombi. Z 900 metrowej budowli przetrwały do dzisiaj tylko 4 przęsła (z 22) i kapliczka św. Mikołaja (w której znajdował się grobowiec Benedykta). Resztę zniszczyły wody Rodanu. Przejazd na wybrzeże Costa Brava. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6, 2.10.2023 ( PONIEDZIAŁEK ) – BARCELONA  – COSTA BRAVA

Śniadanie. Wyjazd na całodniowe zwiedzanie stolicy Katalonii Barcelony – miasta Gaudiego. To niezwykłe miasto znacznie różni się od pozostałej części kraju, gdyż posiada własną, wyrafinowaną kulturę, co przejawia się przede wszystkim w architekturze Antoniego Gaudiego. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in.: Sagradę Famillia – kościół, najsłynniejsze dzieło tego artysty sięgające powyżej 100 m oraz zaprojektowane przez niego kamienice: Casa Mila i Casa Batllo, które znajdują się na najsłynniejszej i najbardziej luksusowej ulicy Barcelony – Passeig de Gracia. Kolejnymi punktami będzie: Barri Gothic (Dzielnica Gotycka), najsłynniejsza i najbarwniejsza ulica – Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, Plac Katalonii oraz Plac Hiszpański. Powrót na Wybrzeże Costa Brava. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7, 3.10.2023 ( WTOREK ) – WYPOCZYNEK COSTA BRAVA

Śniadanie. Całodniowy wypoczynek na wybrzeżu Costa Brava. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 8, 4.10.2023 ( ŚRODA ) – MONTSERRAT – COSTA BRAVA

Śniadanie. Wyjazd na całodniową wycieczkę, która gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki formacji skalnych o nietypowych kształtach oraz malownicze krajobrazy. A udamy się na Montserrat – potężną górę na szczycie której znajduje się jeden z najsłynniejszych klasztorów w Hiszpanii. Klasztor i Bazylika to nie tylko miejsce kultu Czarnej Madonny, to również ważny ośrodek kultury katalońskiej. Wybudowany on został na wysokości 720 m po tym jak w cudownych okolicznościach odnaleziono tam właśnie figurkę Matki Boskiej. Każdy odwiedzjący to miejsce wierze, że kontakt z la Morenetą ma magiczne właściwości, gdyż jej dotknięcie powoduje, że w ciągu roku spełniają się wszystkie życzenia i prośby z jakimi udajemy się do klasztoru. Powrót na Wybrzeże Costa Brava. Czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9, 5.10.2023 ( CZWARTEK ) – LOURDES

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Lourdes. Przyjazd w godzinach popołudniowych i zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego. Zobaczymy m.in. drogę krzyżową, Grotę Objawień, Bazylikę Górną, Kryptę, Bazylikę Różańca Świętego. Bazylikę Piusa X. Ponadto nawiedzimy miejsca bezpośrednio związane z życiem św. Bernadetty tj. Młyn Bolly – miejsce jej urodzenia i zamieszkania, Cachot – ciemnica, w której mieszkała jej rodzina w czasie objawień, kościół parafialny – miejsce jej chrztu oraz Hospicjum gdzie była pensjonariuszką u Sióstr Miłosierdzia Bożego. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Wieczorny udział w procesji ze świecami.  Nocleg.

Dzień 10, 6.10.2023 ( PIĄTEK ) – LOURDES

Śniadanie. Wykwaterowanie. Cd. zwiedzania Lourdes. Wyjazd i przejazd na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie. Nocleg.

Uwaga !!! W tym dniu nie zapewniamy obiadokolacji. Dlatego podczas pobytu w Lourdes należy zaopatrzyć się we własny prowiant. Na trasie czas do dyspozycji na posiłek we własnym zakresie.

Dzień 11, 7.10.2023 ( SOBOTA )

Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodniowy przejazd w kierunku Polski.

Dzień 12, 8.10.2023 ( NIEDZIELA )

Przyjazd do Szczecina w godzinach wczesnoporannych ( około godz. 3:00-4:00 ) i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 3800 zł

Cena obejmuje:

  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę pilota
  • 9 x nocleg ( 8 x w Hotelu, 1 x Domu Pielgrzyma / Sanktuarium La Salette )– pokoje 2-3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie zgodnie z programem
  • Ubezpieczenie TU EUROPA

Dodatkowo płatne obowiązkowo u pilota w autokarze – 140 euro – na wydatki programowe ( bilety wstępu oraz usługę przewodników lokalnych )

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od kosztów rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 1200 zł ( 30% od całej kwoty )

Wpłata końcowa do 27.08.2023

* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

** Kolejność wpłaty zaliczki 1200 zł decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

Informacje dodatkowe

Rok

2023

Miesiąc

Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Francja, Hiszpania

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin