Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Francji i Hiszpanii z obchodami francuskiej Pielgrzymki Różańca w Lourdes

3670 zł

27.09 – 7.10.2024

Rezerwuj

Opis

                                                                                    Pielgrzymka do Francji i Hiszpanii

z obchodami francuskiej Pielgrzymki Różańca w Lourdes

TERMIN: 27.09 – 7.10.2024

Podczas pobytu w Lourdes  będzie miała miejsce francuska Pielgrzymka Różańca. Jest  to kilkudniowe spotkanie w okolicach wspomnienia Matki Bożej Różańcowej. Na wydarzenie przybywają ludzie z całej Francji i z jej terytoriów zamorskich. Spotkanie koncentrujące się wokół modlitwy różańcowej organizowanej przez dominikanów już od 114 lat, które stanowi jedno z najważniejszych dorocznych wydarzeń w tym sanktuarium. W tym roku podczas obchodów będą wystawione relikwie Świętego Tomasza z Akwinu i Świętej Bernadety.

Dzień 1, 27.09.2024 ( PIĄTEK )

Zbiórka o godz. 23:30 w Szczecinie – ul. Św. Jakuba 1 ( parking przy Katedrze ). Wyjazd i nocny przejazd w kierunku Francji.

Uwagi: nie ma możliwości wsiadania w innych miejscach jak Szczecin

Dzień 2, 28.09.2024 ( SOBOTA ) –  STRASBURG

Przejazd do Strasburga będącego stolicą Alzacji Strasburg a także siedzibą Parlamentu Europejskiego i Rady Europy. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejścia przez wyjątkową dzielnicę Petite France (Mała Francja), gdzie zobaczymy m.in most zwodzony i zabudowania fortyfikacyjne Vaubana (Barrage Vauban) – unikalna konstrukcja z XVII wieku. Ponadto na naszej trasie Stare Miasto z kościołem św. Tomasza oraz katedrą Notre-Dame. W trakcie zwiedzania Msza Św. Obiadokolacja. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3, 29.09.2024 ( NIEDZIELA ) –  LA SALETTE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do La Salette, gdzie znajduje się położone malowniczo na alpejskich wzgórzach na wysokości 1800 m.n.p.m. Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Ale zanim dotrzemy na miejsce, po minięciu miejscowości Corps, czeka nas 15-kilometrowa jazda drogą pełną serpentyn. Miejsce otoczone jest przepięknymi widokami przyrody oraz ciszą, gdzie w oddali można usłyszeć szum płynącego tutaj potoku. Przybywając do Sanktuarium Matki Bożej płaczącej, poznamy historię tego miejsca oraz oddamy się modlitwie. Cytując: „La Salette to miejsce wewnętrznego odosobnienia i przemiany, gdzie zagubiony i zagoniony człowiek XXI przystaje, by odnaleźć nowe siły i inspiracje dla swojej wiary” ( ks. Piotr Szweda MS ). Msza Św. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. 

Dzień 4, 30.09.2024 ( PONIEDZIAŁEK ) –  LA SALETTE – COSTA BRAVA

Poranna Msza Św. Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienny przejazd do hotelu położonego w jednej z nadmorskich miejscowości na Wybrzeżu Costa Brava. Zakwaterowanie. Czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5, 1.10.2024 ( WTOREK ) –  BARCELONA

Śniadanie. Wyjazd na całodniowe zwiedzanie stolicy Katalonii Barcelony – miasta Gaudiego. To niezwykłe miasto znacznie różni się od pozostałej części kraju, gdyż posiada własną, wyrafinowaną kulturę, co przejawia się przede wszystkim w architekturze Antoniego Gaudiego. Podczas zwiedzania zobaczymy z zewnątrz m.in.: Sagradę Famillia – kościół, najsłynniejsze dzieło tego artysty sięgające powyżej 100 m oraz zaprojektowane przez niego kamienice: Casa Mila i Casa Batllo, które znajdują się na najsłynniejszej i najbardziej luksusowej ulicy Barcelony – Passeig de Gracia. Kolejnymi punktami będzie: Barri Gothic (Dzielnica Gotycka), najsłynniejsza i najbarwniejsza ulica – Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, Plac Katalonii oraz Plac Hiszpański. Podczas zwiedzania degustacja słynnych hiszpańskich tapas  w jednej z barcelońskich restauracji. Powrót na Wybrzeże Costa Brava. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6, 2.10.2024 ( ŚRODA ) –  MONTSERRAT

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę, która gwarantuje zapierające dech w piersiach widoki formacji skalnych o nietypowych kształtach oraz malownicze krajobrazy. A udamy się na Montserrat – potężną górę na szczycie której znajduje się jeden z najsłynniejszych klasztorów w Hiszpanii. Klasztor i Bazylika to nie tylko miejsce kultu Czarnej Madonny, to również ważny ośrodek kultury katalońskiej. Wybudowany on został na wysokości 720 m po tym jak w cudownych okolicznościach odnaleziono tam właśnie figurkę Matki Boskiej. Każdy odwiedzjący to miejsce wierze, że kontakt z la Morenetą ma magiczne właściwości, gdyż jej dotknięcie powoduje, że w ciągu roku spełniają się wszystkie życzenia i prośby z jakimi udajemy się do klasztoru. Powrót na Wybrzeże Costa Brava. Czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7, 3.10.2024 ( CZWARTEK ) – GIRONA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Girony, nazywanej Florencją Katalonii – miasta trzech kultur: arabskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej. Dzielnica Żydowska – El Call – uchodzi za najlepiej zachowaną w całej zachodniej Europie, a na pewno w Hiszpanii. Mury obronne, średniowieczna starówka z licznymi mostami i kolorowe kamieniczki nadają jedyny w swoim rodzaju klimat temu miastu. Podczas zwiedzania miasta, zobaczymy m.in do największej na świecie jednonawowej gotyckiej katedry de Santa Maria, do której prowadzą wspaniałe XVII-wieczne, barokowe schody; Basilica of Sant Feliu – XIV kościół, najbardziej rozpoznawalny obiekt w mieście, wzniesiony w miejscu starych katakumb. Msza Św. Wyjazd i przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8, 4.10.2024 ( PIĄTEK ) –  LOURDES

Poranna Msza Św. w Grocie ( w przypadku dostępności ) / w kaplicy. Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego. Zobaczymy m.in. drogę krzyżową, Grotę Objawień, Bazylikę Górną, Kryptę, Bazylikę Różańca Świętego. Bazylikę Piusa X. Ponadto nawiedzimy miejsca bezpośrednio związane z życiem św. Bernadetty tj. Młyn Bolly – miejsce jej urodzenia i zamieszkania, Cachot – ciemnica, w której mieszkała jej rodzina w czasie objawień, kościół parafialny – miejsce jej chrztu oraz Hospicjum gdzie była pensjonariuszką u Sióstr Miłosierdzia Bożego. Czas na indywidualną modlitwę. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9, 5.10.2024 ( SOBOTA )

Poranna msza św. Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd i przejazd na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja na trasie. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 10, 6.10.2024 ( NIEDZIELA )

Poranna msza św. w hotelu. Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodniowy przejazd w kierunku Polski.

Dzień 11, 7.10.2024 ( PONIEDZIAŁEK )

Przyjazd do Szczecina w godzinach porannych i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 3670 zł

Cena obejmuje:

  • Transport komfortowym autokarem
  • Opiekę pilota
  • 8 x nocleg w Hotelach 3* + 1 x nocleg w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium w La Salette – pokoje 2-3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie zgodnie z programem ( w tym posiłki w formie bufetu przy pobycie w hotelu na Costa Brava )
  • Opłata na TFG i TFP
  • Ubezpieczenie TU EUROPA – Ubezpieczenie: KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR

Dodatkowo płatne obowiązkowo ( u pilota w autokarze ) wydatki programowe – 150 euro/os. ( bilety wstępu, usługę przewodników lokalnych, opłaty klimatyczne, parkingowe i wjazdowe, degustacja tapas w restauracji w Barcelonie )

Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne ( oprócz wybranych napojów podczas pobytu w hotelu na Costa Brava ).

Ważne informacje:

Zaliczka płatna przy zawarciu umowy – 1000 zł

Wpłata końcowa do 27.08.2024

* Kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

** Kolejność wsiadania do autokaru zależy od kolejności daty wpłaty zaliczki

Istnieje możliwość wykupienia za dodatkową opłatą Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji – informacja dostępna w biurze

Informacje dodatkowe

Rok

2024

Miesiąc

Październik, Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Francja, Hiszpania

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin