Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela  22-29.09.2020

3380 PLN

  22-29.09.2020

Opis

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

      22-29.09.2020

Dzień 1, wtorek, 22.09.2020  Wyjazd ze Szczecina na lotnisko w Berlinie, przelot do Lizbony. Obiadokolacja i nocleg   w Fatimie. Po kolacji możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji fatimskiej ze świecami i modlitwą różańcową.

Dzień 2, środa, 23.09.2020.  Śniadanie. Msza Święta. Nawiedzenie  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika Matki Bożej, Capelinha kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Po południu spacer/droga krzyżowa do Aljustrel i Valinhos – miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3, czwartek, 24.09.2020  Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie do dzielnicy Belem– miejsca skąd wyruszały wielkie wyprawy, zobaczymy z zewnątrz wieżę Belem i Pomnik odkryć geograficznych, zwiedzimy słynny klasztor Hieronimitów. Następnie udamy się  do najstarszej dzielnicy LizbonyAlfama, gdzie znajduje się Katedra i Zamek św Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Msza święta w kościele św. Antoniego (uzależniona od dostępności). Zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placów w Lizbonie:  Comercio, Rossio, Rua Augusta, Restauradores.  Powrót do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.                                            

Dzień 4, piątek, 25.09.2020 Śniadanie. Wyjazd do Tomar Zamku Rycerzy, kiedyś Templariuszy. Przejazd do Coimbry. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Spacer po uliczkach miasta. Powrót do hotelu w Fatimie w godzinach wieczornych. Obiadokolacja. Nocleg. światła Udział w wieczornej procesji światła.

Dzień 5, sobota, 26.09.2020  Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Batalha gdzie znajduje się klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej. Klasztor Batalha to jeden najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów. Przejazd nad Atlantyk do Nazaré – typowej portugalskiej wioski rybackiej i wejście na punkt widokowy  Sitio. Czas wolny na plażowanie. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg. Udział w wieczornej procesji światła.

Dzień 6, niedziela, 27.09.2020  Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Porto, pięknego  miasta Portugalii, słynnego z wina porto. Zwiedzanie starego miasta m.in.: Cais da Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto.  Wejdziemy na stację kolejową Bento, pokrytą w środku azulejos ze scenami z historii Portugalii.   Przejazd w kierunku  Santiago de Compostela, zakwaterowanie, obiadokolacja  i nocleg.

Dzień 7, poniedziałek, 28.09.2020   Śniadanie. Pobyt w  Santiago de Compostela – najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Katedra w Santiago de Compostela stanowi Sanktuarium św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Unesco. Przejazd do  Bragimiasta będącego jednym z najstarszych w Portugalii, stanowiącego kolebkę chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Wjazd kolejką na górę, gdzie znajduje się w/w sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 8, wtorek, 29.09.2020  Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko. Przelot do Berlina. Powrót do Szczecina. Zakończenie pielgrzymki.

Cena:  3380 PLN

Cena obejmuje:

  • Transfer z/na lotnisko w Berlinie, opłata za przelot Berlin-Lizbona–Berlin; bagaż podręczny 1 szt 8 kg, bagaż główny 1 szt. Do 20 kg                                                                                                                                             
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika
  • 7 noclegów w hotelach (pokoje 2 i 3 osobowe),
  • 7 śniadań i obiadokolacji;
  • Składka Fundusz Gwarancyjny
  • Ubezpieczenie TU Europa KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;

Dodatkowo płatne:

-bilety wstępów, przewodnicy lokalni,  opłaty programowe 120 Eur

napoje do obiadokolacji

Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

 od chorób przewlekłych –  80 zł / os,

– od kosztów rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

*dopłata do pokoju jednoosobowego  670 zł

Dodatkowe informacje

Rok

2020

Miesiąc

Wrzesień

Pielgrzymki zagraniczne

Hiszpania, Portugalia

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up