Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Andaluzji

1200 PLN+520 Eur 

03-10.11.2022

Opis

Andaluzja

 03-10.11.2022

Dzień 1 , 03.11.2022, COSTA DEL SOL

Spotkanie na placu przy Katedrze Szczecińskiej, przejazd na lotnisko w Berlinie, przelot do Malagi. W zależności od godziny przylotu, jeśli czas pozwoli, zwiedzanie Malagi.  Transfer do  hotelu  nad Morzem Śródziemnym na Wybrzeżu Słońca (Costa del Sol), obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, 04.11.2022, KORDOBA

Śniadanie, przejazd do Kordoby – która położona w dolinie Gwadalkiwiru, nad samą rzeką, leży u stóp masywu gór Sierra Morena. Ze względu na liczne i wspaniałe zabytki będące świadectwem obecności wielu cywilizacji została wpisana na listę UNESCO. Za największy z nich uznawana jest budowla – La Mezquita.  Jest to miejsce zadziwiające architektoniczną harmonią panującą w jej wnętrzu. Znajduje się w nim ponad 800 kolumn wspierających podwójne łuki podkowiaste oraz piękny, ośmiokątny mihrab z kopułą w kształcie muszli. Następnie Most Rzymski, będący najlepszym punktem widokowym na stare miasto, z I w. p.n.e., dalej spacer dzielnicą Żydowską (Barrio de la Juderia) znana już od VIII w. i szybko stała się największym centrum kulturalnym ówczesnego świata. Msza Św. powrót do hotelu na wybrzeżu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, 05.11.2022, GRANADA – ALHAMBRA

Śniadanie.  Przejazd do Granady.  Podobno, jeśli nie widziało się tego miasta, to nie widziało się niczego…. Miasto słynie z licznych zabytków, pięknego położenia  i różnorodności  krajobrazów. Główny zabytek Granady i perła Andaluzji, to  Alhambra najwspanialsze osiągnięcie i ukoronowanie kultury i sztuki arabskiej w całej Europie – rezydencja arabskich władców, najpiękniejszy pałac Orientu oraz arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji. Słynny obiekt znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.  Następnie spacer po dzielnicy Albayzin.  Wejdziemy do  renesansowej  Katedry Najświętszej Maryi Panny i Kaplicy Królewskiej. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, 06.11.2022, GIBRALTAR

Przejazd i zwiedzanie Gibraltaru: wjazd na punkt widokowy Europa Point, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas, Upper Rock, jaskinie św. Michała.  Niezapomnianych przeżyć dostarczy nam jedna z największych atrakcji Gibraltaru, jedyne w Europie, żyjące na wolności półdzikie małpki zwane magotami, które zaczepiają turystów na każdym kroku. Przejazd do miejsca upamiętniającego tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, 07.10.2022,  RONDA

Po śniadaniu przejazd widokową trasą górską do Rondy przez zdumiewające pasmo Sierra Blanca Ronda to bodaj najpiękniejszego andaluzyjskiego miasta położonego na urwiskach skalistego wąwozu. W mieście udamy się do   licznych punktów widokowych na miasto i wąwóz, Nowy Most (Puento Nuevo) będący wybitnym przykładem XVIII-wiecznej sztuki inżynierskiej, Plac Hiszpański, Zwiedzimy największą i najznakomitszą Arena Walki Byków w całej Hiszpanii Plaza de Toros, zabytkowe kamienice w stylu andaluzyjskim i arabskim, czas wolny, powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6, 08.11.2022, SEWILLA

Wczesny wyjazd do Sewilli, stolicy autonomicznego rządu Andaluzji i zarazem  centrum andaluzyjskiej tradycji flamenco. Zwiedzanie miasta – Plac Hiszpański wybudowany w Parku Marii Luizy w latach 20. XX wieku na Wystawę Ibero-Amerykańską, półkolisty plac z fontannami oraz niezliczoną liczbą azulejos poświęconym prowincjom Hiszpanii. Gotycka katedra Santa María de la Sede największa w świecie chrześcijańskim, po watykańskiej bazylice św. Piotra i brazylijskiej bazylice w Aparecida. Katedra powstała na miejscu dawnego meczetu, po którym pozostał jedynie minaret – Giralda, który dziś jest dzwonnicą oraz pochodzący z czasów Maurów dziedziniec Patio de los Naranjos. Postój przy Torre del Oro – wieży obronnej w mauretańskim stylu, położonej nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir. Spacer po staromiejskiej dzielnicy handlowej przy Placu Nueva i deptakach Sierpes i Tetuan, gdzie można kupić pamiątki, wyroby ze skóry, stroje i akcesoria do flamenco oraz inne typowe dla Andaluzji wyroby rękodzieła. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 7, 09.11.2022 WIECZÓR FLAMENCO

Śniadanie.  Msza święta. Wypoczynek nad morzem. Wieczór flamenco. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 ,10.11.2022

Msza Święta. Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na lotnisko w Maladze lub Granadzie i powrót do Berlina. Transfer do Szczecina.

Cena:  1200 PLN+520 Eur

Cena zawiera :

  • Transfer z/na lotnisko, bilety lotnicze (bagaż podręczny o wymiarach max. 45 x 36 x 20 cm) i rejestrowany do 20 kg
  • Transport autokarem klasy turystycznej
  • Noclegi w hotelu*** z wyżywieniem HB wg programu ( śniadania i obiadokolacje, pokoje 2,3 os)
  • Ubezpieczenie KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR; zachorowanie  covid podczas podróży
  • Opiekę pilota

Dodatkowo płatne:

  • Bilety wstępu, przewodnicy lokalni, opłaty wjazdowe do miast – 170 Eur
  • Dopłata do pokoju jednoosobowego 670 zł

Informacje dodatkowe:

  • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od kosztów rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

  • dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty, lub paszport,

*Kolejność wpłaty zaliczki 30% decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

**kolejność zwiedzanych obiektów , może ulec zmianie

 

Pobierz program Pielgrzymki:

Informacje dodatkowe

Rok

2022

Miesiąc

Listopad

Pielgrzymki zagraniczne

Hiszpania

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin