Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Andaluzji z Maroko

590 euro + 980 zł

   3-11.05.2020

Opis

Andaluzja i Maroko

 03-11.05.2020

 

Dzień 1 , 03.05.2020, Niedziela

Spotkanie na placu przy Katedrze Szczecińskiej, przejazd na lotnisko w Berlinie, przelot do Malagi. W zależności od godziny przylotu, jeśli czas pozwoli, zwiedzanie Malagi.  Transfer do  hotelu  nad Morzem Śródziemnym na Wybrzeżu Słońca (Costa del Sol), obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, 04.05.2020, Poniedziałek,   KORDOBA

Śniadanie, przejazd do Kordoby – która położona w dolinie Gwadalkiwiru, nad samą rzeką, leży u stóp masywu gór Sierra Morena. Ze względu na liczne i wspaniałe zabytki będące świadectwem obecności wielu cywilizacji została wpisana na listę UNESCO. Za największy z nich uznawana jest budowla – La Mezquita.  Jest to miejsce zadziwiające architektoniczną harmonią panującą w jej wnętrzu. Znajduje się w nim ponad 800 kolumn wspierających podwójne łuki podkowiaste oraz piękny, ośmiokątny mihrab z kopułą w kształcie muszli. Następnie Most Rzymski, będący najlepszym punktem widokowym na stare miasto, z I w. p.n.e., dalej spacer dzielnicą Żydowską (Barrio de la Juderia) znana już od VIII w. i szybko stała się największym centrum kulturalnym ówczesnego świata. Msza Św. powrót do hotelu na wybrzeżu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, 05.05.2020, Wtorek, GRANADA – ALHAMBRA

Śniadanie.  Przejazd do Granady.  Podobno, jeśli nie widziało się tego miasta, to nie widziało się niczego…. Miasto słynie z licznych zabytków, pięknego położenia  i różnorodności  krajobrazów. Główny zabytek Granady i perła Andaluzji, to  Alhambra najwspanialsze osiągnięcie i ukoronowanie kultury i sztuki arabskiej w całej Europie – rezydencja arabskich władców, najpiękniejszy pałac Orientu oraz arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji. Słynny obiekt znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.  Następnie spacer po dzielnicy Albayzin.  Wejdziemy do  renesansowej  Katedry Najświętszej Maryi Panny i Kaplicy Królewskiej. Powrót do hotelu, biadokolacja i nocleg.

Dzień 4, 06.05.2020, Środa,  GIBRALTAR

Przejazd i zwiedzanie Gibraltaru: wjazd na punkt widokowy Europa Point, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas, Upper Rock, jaskinie św. Michała.  Niezapomnianych przeżyć dostarczy nam jedna z największych atrakcji Gibraltaru, jedyne w Europie, żyjące na wolności półdzikie małpki zwane magotami, które zaczepiają turystów na każdym kroku. Przejazd do miejsca upamiętniającego tragiczną śmierć generała Władysława Sikorskiego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, 07.05.2020, Czwartek,  MAROKO

Wczesne śniadanie. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do Maroko. Przejazd do miejscowości Tarifa i stamtąd przeprawa  promem do Maroko, do miejscowości  Tanger.  Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem Starego  Miasta (Pałac Dar el Makhzen, ogrody pałacowe). Obiad w typowej restauracji marokańskiej. Wizyta w Medina i Zoco. Przeprawa powrotna. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6, 08.05.2020,  Piątek,  RONDA

Po śniadaniu przejazd widokową trasą górską do Rondy przez zdumiewające pasmo Sierra Blanca Ronda to bodaj najpiękniejszego andaluzyjskiego miasta położonego na urwiskach skalistego wąwozu. W mieście udamy się do   licznych punktów widokowych na miasto i wąwóz, Nowy Most (Puento Nuevo) będący wybitnym przykładem XVIII-wiecznej sztuki inżynierskiej, Plac Hiszpański, Zwiedzimy największą i najznakomitszą Arena Walki Byków w całej Hiszpanii Plaza de Toros, zabytkowe kamienice w stylu andaluzyjskim i arabskim, czas wolny, powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7, 09.05.2020, Sobota

Wczesny wyjazd do Sewilli, stolicy autonomicznego rządu Andaluzji i zarazem  centrum andaluzyjskiej tradycji flamenco. Zwiedzanie miasta – Plac Hiszpański wybudowany w Parku Marii Luizy w latach 20. XX wieku na Wystawę Ibero-Amerykańską, półkolisty plac z fontannami oraz niezliczoną liczbą azulejos poświęconym prowincjom Hiszpanii. Gotycka katedra Santa María de la Sede największa w świecie chrześcijańskim, po watykańskiej bazylice św. Piotra i brazylijskiej bazylice w Aparecida. Katedra powstała na miejscu dawnego meczetu, po którym pozostał jedynie minaret – Giralda, który dziś jest dzwonnicą oraz pochodzący z czasów Maurów dziedziniec Patio de los Naranjos. Postój przy Torre del Oro – wieży obronnej w mauretańskim stylu, położonej nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir. Spacer po staromiejskiej dzielnicy handlowej przy Placu Nueva i deptakach Sierpes i Tetuan, gdzie można kupić pamiątki, wyroby ze skóry, stroje i akcesoria do flamenco oraz inne typowe dla Andaluzji wyroby rękodzieła. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 8, 10.05.2020,  Niedziela , SEWILLA

Śniadanie.  Msza święta. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 ,11.05.2020, Poniedziałek

Msza Święta. Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na lotnisko w Maladze lub Granadzie i powrót do Berlina. Transfer do Szczecina.

Cena:  590 Eur + 980  zł

Cena zawiera :

 • Transfer z/na lotnisko, bilety lotnicze (bagaż podręczny do 8 kg )
 • Transport autokarem klasy turystycznej
 • Noclegi w hotelu*** z wyżywieniem HB wg programu ( śniadania i obiadokolacje, pokoje 2,3 os)
 • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR; choroby przewlekłe
 • Opiekę pilota
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowo płatne:

 • Bilety wstępu, przewodnicy lokalni, taksy klimatyczne, opłaty wjazdowe do miast – 170 Eur
 • Fakultatywna wycieczka do Maroko (bilety, przewodnik, obiad w marokańskiej restauracji) –80 Eur
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 670 zł

Informacje dodatkowe:

 • Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia:

– od kosztów rezygnacji – cena i szczegółowe informacje dostępne w biurze

 • dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty, lub paszport, dla chętnych na rejs do Maroko – ważny dowód lub paszport.
 • Bagaż: Cena zawiera bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 56cm x 45cm x 25cm. Istnieje możliwość zabrania bagażu rejestrowanego o wadze 23 kg za dopłatą 320 zł. Decyzja o dopłacie za bagaż rejestrowany w dniu zapisu.

*Kolejność wpłaty zaliczki 30% decyduje o kolejności wsiadania do autokaru

**kolejność zwiedzanych obiektów , może ulec zmianie

 

 

 

Dodatkowe informacje

Rok

2020

Miesiąc

Maj

Pielgrzymki zagraniczne

Andaluzja, Hiszpania, Maroko

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up