Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

 Pielgrzymka beskidzkim szlakiem ze  Słowacją

870 zł

 01.09 – 06.09.2020

Opis

 Pielgrzymka Beskidy ze  Słowacją

01.09 – 06.09.2020r.

1 dzień, 01 września 

Spotkanie przy katedrze w Szczecinie o godz. 5.00. Wyjazd o godz. 5.15. Przystanek na Górze św. Anny, Msza św.,  modlitwa w Sanktuarium. Dojazd do miejscowości Zawoja, położonej u podnóża Królowej Beskidów – Babiej Góry.  Zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień, 02 września

Śniadanie. Zwiedzanie Żywca. Spacer zabytkową starówką, Konkatedra NNMP, Zespół Zamkowo – Parkowy- zwiedzanie z zewnątrz. Zwiedzanie Browaru Żywieckiego.  Wjazd kolejką  na Górę Żar, skąd rozpościera się piękna panorama na całe Beskidy – zbiornik szczytowo pompowy – elektrownia grawitacyjna na szczycie.  Po drodze zwiedzimy jeszcze kościół w Lachowicach zabytek z XVIII wieku z pięknymi sobotami. Powrót na obiadokolację, nocleg.

3 dzień,  03 września

Śniadanie. Przejazd na największy w regionie targ wiejski w Jabłonce, odbywający się w każdą środę. Można tu nabyć zwierzęta hodowlane,  wytwory sztuki ludowej oraz produkty gospodarstw rolnych.  Skansen w Zubrzycy Górnej – największy taki obiekt w Polsce południowej. W skansenie zabytkowy kościół przeniesiony z miejscowości Tokarnia. A potem Orawka – Kościół Św. Jana Chrzciciela z XVII wieku. Przejazd do Ludźmierza, do Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej – Królowej Podhala – piękny ogród różańcowy, ołtarz papieski etc. Powrót na obiadokolację, nocleg.

4 dzień, 04 września

Śniadanie. Pobyt w mieście rodzinnym Jana Pawła II w  Wadowicach, odwiedzenie jego domu, obecnie mieści się tam Muzeum Papieskie, modlitwy w kościele parafialnym Św. Piotra  i Pawła na wadowickim rynku. Następnie Kalwaria Zebrzydowska (Klasztor o. Benedyktynów, Przejście Dróżkami Pana Jezusa).  Sucha Beskidzka Karczma Rzym i Mały Wawel. Powrót na obiadokolację.

Wieczorem ognisko, pieczenie kiełbasek z góralami przy akompaniamencie kapeli!

5 dzień, 05 września

Śniadanie. Przejazd na Słowację do miejscowości Orawski Podzamok – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych zamków w północnej Słowacji, wybudowanego na kilkuset-metrowej skale siedziby władców Orawy. Liptovski Mikulasz – Synagoga, Kościół, Rynek, czas wolny. Rejs po Jeziorze Orawskim  oraz wejście na wyspę na której leży malowniczy kościółek i znajduje się Droga Krzyżowa – pozostałość po wsi Oravska Priehrada zatopionej przez jezioro. Powrót na obiadokolację, nocleg.

6 dzień, 06 września

Śniadanie. Powrót do Szczecina

Cena 870 zł obejmuje:

–  Przejazd autokarem klasy turystycznej

– Noclegi  i wyżywienie ( śniadania i obiadokolacje)

– Usługę przewodnicką

– Ubezpieczenie ( NNW 5000 PLN; NWS 3000 PLN )

 

Dodatkowo płatne:

Bilety wstępu 125 zł

*Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności odwiedzania poszczególnych miejsc.

 

Dodatkowe informacje

Rok

2020

Miesiąc

Maj

Pielgrzymki krajowe

Beskidy

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up