Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

KS. PIOTR SKIBA ze WSPÓLNOTĄ LEW JUDY zaprasza na Pielgrzymkę do Sanktuariów Hiszpanii, Portugalii i Francji

1850 PLN+ 450 Eur

11 – 21.10.2019

Opis

Pielgrzymka do Sanktuariów-Hiszpania Portugalia  i Francja

11-21.10.2019

(samolot+autokar)

OPIEKA DUCHOWA KS. PIOTR SKIBA

1 DZIEŃ, 11.10.2019 PIĄTEK                                                                                                                                     Zbiórka w Szczecinie przy Katedrze, transfer na lotnisko w Berlinie, wylot do Lizbony o godz. 14.40 portugalskimi liniami lotniczymi TAP, przylot do Lizbony o godz. 17.15. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie. Udział w wieczornej modlitwie i procesji w Fatimie.

2 DZIEŃ, 12.10.2019 SOBOTA

Śniadanie. Modlitwa w Fatimie, zwiedzanie Sanktuarium, czyli całego kompleksu sakralnego, w skład którego wchodzą: Kaplica Objawień, która jest sercem Sanktuarium Fatimskiego. Stoi dokładnie w miejscu, w którym Matka Boża objawiała się trojgu pastuszkom; Bazylika Matki Bożej Różańcowej z piękną kolumnadą liczącą 200 kolumn i półkolumn, w której znajdują się groby pastuszków; pomnik przedstawiający Najświętsze Serce Pana Jezusa, postawiony na studni, z której to woda miała mieć cudowne właściwości; Bazylika Trójcy Przenajświętszej, do której kamień węgielny pod budowę – fragment grobu św. Piotra – podarował Jan Paweł II.

Dla chętnych przejazd do Nazare i zwiedzanie  Sanktuarium Matki Bożej z Nazare, umieszczonym na wysokim ponad 100 m klifie skalnym, z którego rozciąga się piękny widok na Atlantyk.  Msza Święta.  Obiadokolacja. Udział w modlitwach wieczornych w Fatimie.  Nocleg w Fatimie.

3 DZIEŃ, 13.10.2019  NIEDZIELA

Śniadanie. Udział w uroczystościach w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej  z okazji rocznicy objawień  Matki Bożej: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi  z 1917 roku. Czas na indywidualną modlitwę oraz udział w wieczornej procesji. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

4 DZIEŃ, 14.10.2019  PONIEDZIAŁEK

Śniadanie, przejazd do  jednego z najsłynniejszych miast w kraju – Porto, znanego z azulejos– wypalanych płytek służących do dekoracji domów oraz najsłynniejszego wina Portugalii. Msza Święta  w jednym z kościołów. Przejazd, obiadokolacja i nocleg w Santiago de Compostela w Hiszpanii.

5 DZIEŃ, 15.10.2019  WTOREK

Śniadanie, Msza Święta i  nawiedzenie Katedry  w Santiago de Compostela, gdzie znajduje się grób św. Jakuba Apostoła. Katedra jest jednym z największych zabytków architektury romańskiej w Hiszpanii. Charakteryzuje ją późnobarokowa fasada z dekoracyjnym i ikonograficznym bogactwem. Wpisana jest na listę zabytków UNESCO. Całodniowy pobyt i modlitwa w Sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Saragossy.

6 DZIEŃ, 16.10.2019 ŚRODA

 Śniadanie, przejazd do Saragossy, miejsca gdzie znajduję się Bazylika – Nuestra Senora del Pilar ( Matki Bożej na Kolumnie). To tutaj, 2 stycznia 40 r. naszej ery Matka Boża przekazała Pilar- kolumnę  Apostołowi Św. Jakubowi,  gdy ten wątpił już w swoje nauki. Nakazała wybudować kościół i głosić słowo dalej. Bazylika jest uznawana za pierwszy na świecie kościół Maryjny – miejsce pierwszego objawienia Matki Bożej.  Do dziś jest to ulubiona Bazylika wielu Hiszpanów, zwłaszcza miejscowych oraz jedna z największych i najważniejszych w kraju.  Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes we Francji.  Udział w wieczornej procesji z lampionami w Sanktuarium.

7 DZIEŃ, 17.10.2019 CZWARTEK

Śniadanie i całodniowy pobyt w Lourdes. To tutaj 11 lutego 1858 r. w pobliżu Groty Massabielle 14-letniej Bernadecie Soubirous 18 razy objawiła się Matka Boża. Obecnie bezpośrednio z groty objawień „wyrasta” neogotycka Bazylika Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. W witrażowych oknach ukazane są wydarzenia z historii Lourdes. Miejsce to słynie także z odkrytego przez św. Bernadettę cudownego źródła, do którego pielgrzymują chorzy z całego świata. Zwiedzanie, modlitwa w Grocie – miejscu objawień, Msza Święta, nawiedzenia Sanktuarium, czas na indywidualna modlitwę oraz możliwość kąpieli w cudownej wodzie. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

8 DZIEŃ, 18.10.2019 PIĄTEK

Śniadanie. Całodniowy pobyt w Lourdes. Zwiedzanie, modlitwa osobista i wspólna przy Grocie Massabielle, w Sanktuarium i na Drodze Krzyżowej. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

9 DZIEŃ, 19.10.2019 SOBOTA

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium La Salette. – miejsca należącego do najbardziej znanych objawień Maryjnych na świecie. Jest to miejsce urodzenia dwojga pastuszków: Maksymina Giraud i Melanii  Calvat, którym 19 września 1846 r. objawiła się Maryja. Wioska La Salette- miejsce objawień – od której objawienie otrzymało swą nazwę, znajduje się na wysokości 1800 m n.p.m. i leży w ukryciu, schowane wśród gór, gdzie płynie źródełko, bijące nieprzerwanie od dnia objawienia. Jest ono znakiem wielu łask, które z tej Świętej Góry płyną na cały świat. Nad miejscem objawienia góruje Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej położone pomiędzy górą Planeau a zboczami Gargas i Chamoux. Procesja różańcowa w samym sercu Alp. Obiadokolacja i nocleg w La Salette.

10 DZIEŃ, 20.10.2019 NIEDZIELA

Śniadanie, przejazd  do Ars, miejsca niezwykłej posługi św. Jana – Marii Vianneya, Proboszcza z Ars. Następnie przejazd  do Paray Le Monial, miejsca Kultu Najświętszego Serca Jezusowego,  zapoczątkowanego przez miejscową zakonnicę, Marguerite -Marie Alacoque. Nawiedzenie Bazyliki Sacre Coeur . Obiadokolacja i nocleg    w Paray Le Monial.

11 DZIEŃ, 21.10.2019 PONIEDZIAŁEK ,

Śniadanie i wczesny wyjazd. Przejazd tranzytowy do Szczecina.

Cena:  450 euro + 1850 zł

 

*kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie,

Informacje

Cena zawiera :

  • Noclegi 10 wraz z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacja, pokoje 2,3 os.)
  • Opiekę pilota/przewodnika
  • Ubezpieczenie TU Europa
  • Przejazd autokarem klasy turystycznej
  • Bilet lotniczy z Berlina do Lizbony, bagaż podręczny i rejestrowany 23 kg
  • transfer ze Szczecina na lotnisko w Berlinie,

 

Cena nie zawiera :

  • Biletów wstępu ok. 40 Euro
  • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce, które musi być wykupione w dniu podpisania umowy oraz dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów chorób przewlekłych,
  • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego,

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up