Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Fatima i Santiago de Compostela

3180 zł

     09– 16.11.2020

Opis

 Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

 09-16.11.2020

Dzień 1, 09.11.2020  Spotkanie przy katedrze szczecińskiej o godz. 6.30, wyjazd 6.45, przejazd do Gryfina, zbiórka dla wsiadających w Gryfinie przy kościele na Górnym Tarasie o godz. 7.45, wyjazd  o godz. 8.00 na lotnisko w Berlinie, przelot do Lizbony. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie. Po kolacji możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji fatimskiej ze świecami i modlitwą różańcową.

Dzień 2, 10.11.2020.  Śniadanie. Msza Święta. Nawiedzenie  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Po południu spacer/droga krzyżowa do Aljustrel i Valinhos – miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem pastuszków. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3, 11.11.2020  Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie do dzielnicy Belem– miejsca skąd wyruszały wielkie wyprawy, zobaczymy z zewnątrz wieżę Belem i Pomnik odkryć geograficznych, zwiedzimy słynny klasztor Hieronimitow. Następnie udamy się  do najstarszej dzielnicy LizbonyAlfama, gdzie znajduje się Katedra i Zamek św Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Msza święta w kościele św. Antoniego (uzależniona od dostępności). Zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placów w Lizbonie:  Comercio, Rossio, Rua Augusta, Restauradores.  Przejazd do Cabo da Roca – najdalej wysunięty na Zachód punkt Europy. Powrót do Fatimy, obiadokolacja i nocleg.                                            

Dzień 4, 12.11.2020  Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Batalha gdzie znajduje się klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej. Klasztor Batalha to jeden najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Nazaré – typowej portugalskiej wioski rybackiej i zwiedzanie Sitio (punkt widokowy).  Czas wolny na plażowanie. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, 13.11.2020  Śniadanie w hotelu. Msza Święta. Wykwaterowanie i przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Spacer po uliczkach miasta. Przejazd do Santiago de Compostela, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 6, 14.11.2020  Śniadanie. Pobyt w  Santiago de Compostela – najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Katedra w Santiago de Compostela stanowi Sanktuarium św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Unesco. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.                               

Dzień 7, 15.11.2020  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do  Bragimiasta będącego jednym z najstarszych w Portugalii, stanowiącego kolebkę chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Wjazd kolejką na górę, gdzie znajduje się w/w sanktuarium. Przejazd i zwiedzanie Porto, pięknego  miasta Portugalii, słynnego z wina porto. Zwiedzanie starego miasta m.in.: Cais da Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto.  Wejdziemy na stację kolejową Bento, pokrytą w środku azulejos ze scenami z historii Portugalii.  Msza św. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Porto.

Dzień 8, środa, 16.11.2020  Wczesne śniadanie w hotelu lub breakfast box, wykwaterowanie. Przelot do Berlina z przesiadką w Lizbonie. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 3180 zł

Cena zawiera:

  • przelot Berlin – Lizbona – Berlin linie lotnicze TAP;   bagaż podręczny 1 szt 8 kg, bagaż główny 1 szt. 23 kg  
  • transfery lotniskowe, transport  autokarem podczas zwiedzania;
  • 7  noclegów w hotelach  3* ( pokoje 2 osobowe)
  • 7 śniadań i 7 obiadokolacji;
  • opiekę licencjonowanego pilota;
  • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR;
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Dodatkowo płatne:     

  • bilety wstępów, przewodnicy lokalni,  opłaty programowe  65 Eur
  • w niektórych hotelach napoje do kolacji

*dopłata do pokoju jednoosobowego  670 zł

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 950 zł  zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

 

 

Dodatkowe informacje

Rok

2020

Miesiąc

Listopad

Pielgrzymki zagraniczne

Hiszpania, Portugalia

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up