Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Fatima i Santiago de Compostela

3380 zł

06– 13.10.2021

Opis

 Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

                                                                                     6-13.10.2021

Dzień 1, 06.10.2021  Spotkanie przy katedrze szczecińskiej w godzinach porannych, wyjazd na lotnisko w Berlinie, przelot do Lizbony. Przejazd do Fatimy. Czas na indywidualne modlitwy w Sanktuarium. Obiadokolacja.  Po kolacji możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji fatimskiej ze świecami i modlitwą różańcową.

Dzień 2, 07.10.2021.  Śniadanie. Msza Święta. Nawiedzenie  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Po południu spacer/droga krzyżowa do Aljustrel i Valinhos – miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem pastuszków. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3, 08.10.2021  Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie do dzielnicy Belem– miejsca skąd wyruszały wielkie wyprawy, zobaczymy z zewnątrz wieżę Belem i Pomnik odkryć geograficznych, zwiedzimy słynny klasztor Hieronimitow. Następnie udamy się  do najstarszej dzielnicy LizbonyAlfama, gdzie znajduje się Katedra i Zamek św Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Msza święta w kościele św. Antoniego (uzależniona od dostępności). Zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placów w Lizbonie:  Comercio, Rossio, Rua Augusta, Restauradores.  Przejazd do Cabo da Roca – najdalej wysunięty na Zachód punkt Europy. Powrót do Fatimy, obiadokolacja i nocleg.                                            

Dzień 4, 09.10.2021  Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Batalha gdzie znajduje się klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej. Klasztor Batalha to jeden najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Nazaré – typowej portugalskiej wioski rybackiej i zwiedzanie Sitio (punkt widokowy).  Czas wolny na plażowanie. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5, 10.10.2021 Śniadanie w hotelu. Msza Święta. Wykwaterowanie i przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Spacer po uliczkach miasta. Przejazd do Santiago de Compostela, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 6, 11.10.2021  Śniadanie. Pobyt w  Santiago de Compostela – najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Katedra w Santiago de Compostela stanowi Sanktuarium św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Unesco. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.                               

Dzień 7, 12.10.2021  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do  Bragimiasta będącego jednym z najstarszych w Portugalii, stanowiącego kolebkę chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Wjazd kolejką na górę, gdzie znajduje się w/w sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8,  13.10.2021 Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Porto, pięknego  miasta Portugalii, słynnego z wina porto. Zwiedzanie starego miasta m.in.: Cais da Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto.  Wejdziemy na stację kolejową Bento, pokrytą w środku azulejos ze scenami z historii Portugalii.  Msza św. Przejazd na lotnisko w Lizbonie. Przylot do Berlina i powrót do Szczecina. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 3380 zł

Zawiera:
– opłatę za przeloty do Portugalii  i powrót (linie lotnicze TAP) – transfery lotniskowe                                                                                                                                   

– transport klimatyzowanym autokarem/busem podczas zwiedzania w zależności od ilości osób

– 7 noclegów w hotelach  3* 
– 7 śniadań i obiadokolacji;
– opiekę licencjonowanego pilota;
– Ubezpieczenie

Dodatkowo płatne:     

-bilety wstępów, przewodnicy lokalni,  opłaty programowe  75 Eur

*dopłata do pokoju jednoosobowego  670 zł

 

Dodatkowe informacje

Rok

2021

Miesiąc

Październik

Pielgrzymki zagraniczne

Hiszpania, Portugalia

Rezygnacja

Uczestnik ma prawo odstąpić od umowy o udział w Pielgrzymce przed jej rozpoczęciem bez ponoszenia opłaty za odstąpienie i otrzymać zwrot dokonanych wpłat lub uczestniczyć w zaproponowanej przez organizatora Pielgrzymce zastępczej w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację Pielgrzymki.
Dla innych niż wymienione powyżej okoliczności uniemożliwiających udział w Pielgrzymce Uczestnik ma prawo ubezpieczyć się OD KOSZTÓW REZYGNACJI za dodatkową opłatą.
Informacja na temat zdarzeń losowych objętych ubezpieczeniem oraz szczegółowych warunków dostępne są w biurze

1. WARIANT 1: Koszty Rezygnacji 100 % – CENA: ok. 95 ZŁ

Umowa ubezpieczenia w powyższym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 10 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o realizację pielgrzymki następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży

2. WARIANT 2: Koszty Rezygnacji 100 % MAX – rozszerzone o następstwa choroby przewlekłej – CENA: ok. 215 zł

Umowa ubezpieczenia w tym wariancie może zostać zawarta w poniższych terminach, uzależnionych od liczby dni pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży:
a) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie wcześniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w ciągu 3 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży
b) w przypadku gdy zawarcie umowy o udział w pielgrzymce następuje w terminie późniejszym jak 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu wówczas termin zawarcia ubezpieczenia powinien nastąpić w dniu zawarcia umowy podróży, lecz nie później niż w terminie 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

* cena ubezpieczenia uzależniona od terminu w jakim następuje wykupienie ubezpieczenia. W celu uzyskania dokładnych kosztów, należy się skontaktować z biurem.

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up