Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

1100 PLN+620 Eur

12-19.10.2022

Opis

        Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

  12-19.10.2022

Dzień 1, 12.10.2022  LIZBONA-FATIMA

Spotkanie przy katedrze szczecińskiej. Wyjazd na lotnisko w Berlinie w godzinach porannych, przelot do Lizbony. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie. Uczestniczenie w wieczornych uroczystościach procesji fatimskiej ze świecami i modlitwą różańcową.

Dzień 2, 13.10.2022  FATIMA

Śniadanie. Msza Święta. Nawiedzenie  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika Matki Bożej, Capelinha kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. 13 października mija 105 lat od ostatniego objawienia Matki Bożej. Uroczystości rocznicowe. Kolacja i nocleg.

Dzień 3, 14.10.2022  LIZBONA

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie do dzielnicy Belem– miejsca skąd wyruszały wielkie wyprawy, zobaczymy z zewnątrz wieżę Belem i Pomnik odkryć geograficznych, zwiedzimy słynny klasztor Hieronimitów. Następnie udamy się  do najstarszej dzielnicy LizbonyAlfama, gdzie znajduje się Katedra i Zamek św Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Msza święta w kościele św. Antoniego (uzależniona od dostępności). Zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placów w Lizbonie:  Comercio, Rossio, Rua Augusta, Restauradores.  Powrót do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.                                            

Dzień 4, 15.10.2022  TOMAR, COIMBRA

Śniadanie. Wyjazd do Tomar Zamku Rycerzy, kiedyś Templariuszy. Przejazd do Coimbry. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Spacer po uliczkach miasta. Powrót do hotelu w Fatimie w godzinach wieczornych. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

Dzień 5, 16.10.2022  BATALHA-ALCOBACA-NAZARE

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Batalha gdzie znajduje się klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej. Klasztor Batalha to jeden najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do Alcobaça, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów. Przejazd nad Atlantyk do Nazaré – typowej portugalskiej wioski rybackiej i wejście na punkt widokowy  Sitio. Czas wolny na plażowanie. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.


Dzień 6, 17.10.2022  PORTO-SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Porto, pięknego  miasta Portugalii, słynnego z wina porto. Zwiedzanie starego miasta m.in.: Cais da Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto.  Wejdziemy na stację kolejową Bento, pokrytą w środku azulejos ze scenami z historii Portugalii.   Przejazd w kierunku  Santiago de Compostela, zakwaterowanie, obiadokolacja  i nocleg.

Dzień 7, 18.10.2022   SANTIAGO DE COMPOSTELA-BRAGA

Śniadanie. Pobyt w  Santiago de Compostela – najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Katedra w Santiago de Compostela stanowi Sanktuarium św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Unesco. Przejazd do  Bragimiasta będącego jednym z najstarszych w Portugalii, stanowiącego kolebkę chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Wjazd kolejką na górę, gdzie znajduje się w/w sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 8, 19.10.2022  Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko. Przelot do Berlina. Powrót do Szczecina. Zakończenie pielgrzymki.

Cena:  1100 PLN+620 Eur

Cena zawiera :

 • Przelot samolotem (Linie Lotnicze TAP) w obie strony, bagaż podręczny 8 kg i rejestrowany 23 kg
 • Transfer z/na lotnisko
 • Transport autokarem/busem klasy turystycznej
 • Zakwaterowanie w hotelu *** (pokoje 2,3 os.)
 • Wyżywienie wg programu ( śniadania i obiadokolacje)
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Ubezpieczenie KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR; zachorowanie na covid podczas podróży

Cena nie zawiera :

 • Biletów wstępu, innych opłat programowych 80 euro
 • Napojów do obiadokolacji

UWAGI:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego 670 zł
 • dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty, lub paszport
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 20 osób.
 • Kolejność wpłaty zaliczki 30% decyduje o kolejności wsiadania do autokaru
 • Możliwość dokupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – ok. 3% wartości pielgrzymki,

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

 

Pobierz program Pielgrzymki:

Informacje dodatkowe

Rok

2022

Miesiąc

Październik

Pielgrzymki zagraniczne

Hiszpania, Portugalia

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
Al. Jana Pawła II 23, 70-413 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin