Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka na polsko-słowackie Podtatrze z Orawą

1165 zł  

18-24.07.2022

Opis

Pielgrzymka na polsko-słowackie Podtatrze z Orawą

18-24.07.2022                   

Dzień 1, 18.07.2022 ZAKOPANE

Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej o godz. 5:00. Wyjazd o godz. 5:20. Przejazd na południe Polski. Zakwaterowanie w okolicy Zakopanego. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2, 19.07.2022 ZAKOPANE

Śniadanie. Przejazd do centrum Zakopanego i zwiedzanie stolicy Tatr. Wjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówkę ( 1120 m n.p.m. ) skąd będziemy podziwiać panoramę polskich Tatr i Zakopanego. Ponadto podczas zwiedzania miasta zobaczymy m.in. Wielką Krokiew, cmentarz na Pęksowym Brzyzku oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. W trakcie zwiedzania czas wolny za zakup pamiątek. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3, 20.07.2022 DĘBNO-SROMOWCE WYŻNE-SZCZAWNICA

Śniadanie. Przejazd do Dębna i zwiedzanie drewnianego kościółka św. Michała Archanioła****, który razem z innymi drewnianymi kościołami Małopolski został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziemy mieli okazję podziwiać piękną polichromię na drewnie, która pokrywa niemal całe wnętrze świątyni. Z ciekawostek: właśnie m.in. w tym kościele w serialu Janosik główny bohater brał ślub z Maryną. Następnie udamy się do Sromowców Wyżnych, skąd udamy się w spływ Dunajcem do Szczawnicy, uzdrowiska dysponującego 12 źródłami wód mineralnych. Spacer do pijalni wód i czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja w formie ogniska z pieczeniem kiełbasek i lokalnymi przysmakami przy góralskim akompaniamencie. Nocleg.

Dzień 4, 21.07.2022 ŁOPUSZNA-NIEDZICA

Śniadanie. Przejazd do wsi Łopuszna, gdzie zobaczymy pięknie zachowany dwór – dawna siedziba szlacheckich patriotycznych rodzin Lisickich, Tetmajerów i Lgockich. Nawiedzimy również znajdujący się tutaj przepiękny drewniany kościółek Św. Trójcy i Św. Antoniego Opata. Przejazd do Niedzicy i gdzie z zewnątrz zobaczymy tamtejszy zamek– jednej z cenniejszych warowni obronnych w Polsce, który jest obiektem zainteresowania nie tylko turystów ale także reżyserów filmowych. To właśnie tutaj kręcony był m.in. serial „Janosik” oraz „Wakacje z duchami”. Rejs po Jeziorze Czorsztyńskim podczas którego będziemy podziwiać okoliczne zabytki zarówno architektury jak i przyrody takie jak: Zamek Dunajec w Niedzicy, zamek w Czorsztynie, Zaporę Wodną w Niedzicy, skansen na półwyspie Stylchen, Zielone Skałki, Pieniński Park Narodowy oraz wiele innych. Spacer po tamie.  Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5, 22.07.2022 ORAWKA-JASKINIA LODOWA-LEWOCZA

Śniadanie. Przejazd do Orawki. Orawka to wieś na polskiej Orawie, przy drodze do przejścia granicznego w Chyżnem. We wsi znajduje się piękny, drewniany kościół pw. św. Jana Chrzciciela, wybudowany w latach 1651 -1657 r. Świątynia jest jednym, z najcenniejszych zabytków architektury sakralnej w tym regionie. Wnętrze zdobi bardzo dobrze zachowana polichromia z 1711 r. wykonana przez nieznanych autorów. Nieco na pn. wsch. od kościoła stoi zabytkowy murowany budynek tzw. „farbiarni” z połowy XVIII w. Tradycja mówi, że niegdyś mieściła się tutaj komora celna i skład soli. Przejazd na Słowacje. Wycieczka do Demianowskiej Jaskini Lodowej* z bogatą historią, niespotykaną fauną jaskiniową oraz przede wszystkim znajdującym się w jej wnętrzu nagromadzeniem lodu w postaci lodowych kolumn, stalaktytów i stalagmitów. Następnie udamy się do Lewoczy nazywanej „Słowacką Norymbergią”. Zwiedzanie miasta: zabytkowe kamienice, kościół farny św. Jakuba z najwyższym gotyckim ołtarzem na świecie, klatka hańby, kamienica Thurzonów, plac mistrza Pawła. Przejazd i nawiedzenie Sanktuarium na Mariańskiej Górze, będąca jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych na Słowacji, słynącym z objawień Matki Boskiej. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6, 23.07.2022

Śniadanie. Wyjazd i całodniowy przejazd w kierunku Szczecina. Przyjazd w godzinach wieczornych pod Katedrę Szczecińską i zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1165 zł

Bilety: 70 Eur

Dodatkowe informacje

Rok

2022

Miesiąc

Lipiec

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up