Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka do Ziemi Świętej  

   3850 zł

      17– 24.11.2020

Opis

   Ziemia Święta Izrael 

                                                                          17 -24.11.2020

Dzień 1,  17.11.2020   POLSKA – IZRAEL

Spotkanie przy katedrze w Szczecinie, przejazd na lotnisko w Berlinie lub Poznaniu, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu.  Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 2, 18.11.2020  BETLEJEM – AIN KAREM

Śniadanie. Przejazd do Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście
do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia.  Wizyta w kościele Św. Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsca, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Powrót do hotelu w Batlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3,  19.11.2020    GÓRA OLIWNA – SYJON

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz.  Przejście na punkt widokowy, na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon, by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego, w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida.  Na koniec odwiedzimy miejsce, gdzie Piotr zaparł się Jezusa w wielkoczwartkową noc- Gallicantu . Powrót do Hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, 20.11.2020   JERYCHO – M. MARTWE 

Śniadanie. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud.  Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h).

Dzień 5, 21.11.2020   SEBASTA-NABLUS (SYCHEM)- KANA – NAZARET
Śniadanie. Przejazd do Sebasty – ruin miasta chluby Heroda Wielkiego. Wizyta w Nablusie przy studni  Jakubowej. Wizyta w Kanie Galilejskiej – Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa (odnowienie sakramentu małżeństwa). Przejazd do Nazaretu – miasta, gdzie Jezus dorastał. Obiadokolacja i nocleg  w Nazarecie lub Tyberiadzie.

Dzień 6, 22.11.2020   TYBERIADA – KANA – GALILEA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET 

Śniadanie. Transfer na Górę Ośmiu Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi, miejsca gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. To tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch, rybę Świętego Piotra. Przejazd do Kany Galilejskiej – Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa, możliwość odnowienia sakramentu małżeństwa. Wjazd na Górę Tabor – miejsca gdzie Jezus przemienił się wobec uczniów i rozmawiał z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do Betlejem. Kolacja i nocleg.

Dzień 7, 23.11.2020   JEROZOLIMA

Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do Hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8, 24.11.2020   TEL AVIV –BERLIN 

Śniadanie.  Przejazd do Jaffy, najstarszego miasta w Izraelu.  Nawiedzenie kościoła Świętego Piotra. Transfer na lotnisko w Tel Avivie, odprawa biletowo- bagażowa, przelot do Berlina. Powrót do Szczecina.

CENA   3850 zł

Cena zawiera :

 • Bilet lotniczy do/z Tel Avivu, bagaż podręczny i rejestrowany
 • Transfer ze Szczecina na lotnisko i powrót
 • Transport klimatyzowanym autokarem
 • Zakwaterowanie w hotelach *** (pokoje 2,3 os.)
 • Wyżywienie wg programu śniadania i obiadokolacje w formie bufetu
 • Obiad –ryba św. Piotra
 • Rejs łodzią po Jeziorze Genezaret
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika
 • Ubezpieczenie TU Europa – KL 30000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; BP 300 EUR; choroby przewlekłe
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

 • Dodatkowych opłat programowych (opłat parkingowych i wjazdowych do miast, opłat miejscowych, rezerwacyjnych, zwyczajowych napiwków) – 80 $
 • Napojów do obiadokolacji

 

Dodatkowe informacje

Rok

2020

Miesiąc

Listopad

Pielgrzymki zagraniczne

Izrael, Ziemia Świeta

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up