Pobierz
Katalog
Księga
Intencji
Konto
Instagram
Konto
YouTube
Pismo
Święte

Pielgrzymka wschodnim wybrzeżem Włoch do Apulii  

Opis

Pielgrzymka wschodnim wybrzeżem Włoch do Apulii

 29.06-08.07.2020

Dzień 1, poniedziałek, 29.06.2020

Zbiórka uczestników pod katedrą św. Jakuba. Przejazd do Włoch. Nocleg w miejscowości Spiazzi nad jeziorem Garda.

Dzień 2, 30.06.2020 PADWA

Po śniadaniu przejazd do Padwy– miasta św. Antoniego, gdzie odwiedzimy Bazylikę Jego imienia i pomodlimy się przy grobie Świętego od rzeczy zagubionych.  Posłuchamy o historii miasta z najstarszym Uniwersytetem w Europie i pięknymi placami. Następnie pojedziemy do Wenecji. Popłyniemy statkiem rejsowym po kanałach weneckich na główny plac miasta. Poznamy historię miasta i popatrzymy na wspaniałe budowle Bazyliki św. Marka i Pałacu Dożów. Czas wolny. Następnie pojedziemy na nocleg w jednym z hoteli na wybrzeżu.

Dzień 3,  01.07.2020  URBINO – ASCOLI PICENO

Po śniadaniu przejazd do Urbino – zwiedzanie ojczyzny Rafaela i Bramantego: katedra, Palazzo Ducale – najładniejszy we Włoszech renesansowy pałac (zewnątrz). Czas wolny. Przejazd do Ascoli Piceno, gdzie główny plac miasta Piazza del Popolo uważany jest za najpiękniejszy we Włoszech. Zwiedzanie: katedra, kościół San Francesco, kościół dominikanów. Spacer po malowniczym starym mieście. Przejazd do hotelu na wybrzeżu Półwyspu Gargano. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4,  02.07.2020 SAN GIOVANNI ROTONDO, MONTE SAN ANGELO

Po śniadaniu przejazd do San Giovanni Rotondo – miejsca świętego życia Ojca Pio. Zwiedzimy klasztor w którym żył św. Pio a także nową Bazylikę w której znajduje się kryształowy sarkofag z ciałem św. Ojca Pio. Odbędziemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Następnie przejedziemy na Górę św. Michała – jedynego sanktuarium na świecie nie konsekrowanego ręką ludzką. Po południu czas wolny i wypoczynek na plaży. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5, 03.07.2020, VIESTE, PESCHICI

Śniadanie. Czas wolny. Obiadokolacja. Po posiłku wieczorna wycieczka do Vieste, miasta z cudownym białym starym miastem, najbardziej na wschód wysuniętym punktem półwyspu Gargano. Spacer po malowniczym centrum z kolorowymi sklepikami oferującymi piękne wyroby lokalnego rękodzieła. Następnie przejazd do Peschici – miasteczka położonego na zboczu skały, skąd roztacza się wspaniały widok. Czas wolny. Powrót do hotelu, plażowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6, 04.07.2020, CZAS WOLNY, WYPOCZYNEK

Czas na całodzienny wypoczynek na plaży. Posiłki (śniadanie i obiadokolacja w hotelu)

Dzień 7, 05.07.2020, MATERA, BARI

Po śniadaniu przejazd do Matery – miasteczka wykutego w skale, które Mel Gibson uczynił starożytną Jerozolimą w filmie „Pasja”. Czas wolny. Następnie przejazd do Bari – stolicy regiony Apulia. Zwiedzimy Bazylikę św. Mikołaja, gdzie pochowana jest Królowa Bona, spacer po starym mieście. Czas wolny. Przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicy Bari. 

Dzień 8, 06.07.2020, MANOPELLO, SAN MARINO

Po śniadaniu przejazd do Manopello – sanktuarium z największą relikwią chrześcijaństwa – całunem z odbiciem Jezusa zwanym Weroniką (Vera Icona – wierne oblicze). Czas na modlitwę. Przejazd do San Marino – najstarszej i najmniejszej republiki świata. Spacer po mieście położonym na górze i czas na drobne zakupy. Przejazd na nocleg i obiadokolacje  w okolice Rimini.

Dzień 9, 07.07.2020 BOLONIA,

Po śniadaniu przejazd do Bolonii. Spacer po starym mieście. Wizyta na jednym z polskich cmentarzy wojennych we Włoszech. Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 10, 08.07.2020

Po śniadaniu droga powrotna do Polski. Powrót do Szczecina ok 24.00.

Cena będzie wkrótce podana

Newsletter - bądź na bieżąco

Pielgrzymki Szczecin

Kontakt

Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago
ul. Św. Jakuba 1, 70-543 Szczecin
Czynne: pn – pt: 10:00 – 17:00

Informacje na temat pielgrzymek:
Biuro tel. 91 433 11 96, tel. +48 690 322 552
e-mail: kontakt@pielgrzymkisantiago.pl

Pielgrzymki Szczecin
Scroll Up